Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی گزارش سردار همدانی عزتمندانه به آغوش خاک رفت

استقبال گلزار شهدای همدان از میهمان آسمانی؛
سردار همدانی عزتمندانه به آغوش خاک رفت

پس از گذشت چهار روز از شهادت سردار سرافراز اسلام، سرلشگر شهید حاج حسین همدانی در زادگاهش آرام گرفت.

به گزارش خبرنگار "همدان نیوز"، امروز مردم همدان برای سردارشان سنگ تمام گذاشتند و آمدند تا سرلشگری که کبوتر وار، دلتنگ شهادت بود را به آرامگاهش برسانند.

امروز مردم هم همچون سردار آرام و قرار نداشتند و منتظر بودند تا شهید را تا خانه اش بدرقه کنند؛ همه آمده بودند از فرماندهان، سرداران، سرلشگران تا پیر و جوان و کودک.

چند روزی است که دعای همرزمان اجابت شده و سردار همدانی هم به میهمانی شهدا رفته است، اما امروز پیکر این شهید مطهر نیز در گلزار شهدا  و کنار رفقایش آرام گرفت؛ دلتنگی سردار به پایان رسید و آرزویش اجابت شد.

پیکر سردار در صندوق شیشه ای بود و در جایگاهی والا نظاره گر مردمی بود که خود را خادم آنها می دانست؛ سردار دیدی به رسم دوشنبه ها مردم برای دیدن شهیدشان آمده بودند؟

ابو وهب دیدی فرزندت چگونه با بغض و اشک وصیت نامه دردناکت را قرائت کرد و داغ دل های شکسته را تازه تر کرد؟

رزمنده قدیمی و صمیمی دیدی چگونه مردم در صفوفی با شکوه و با چشمانی اشکبار بر پیکرت نماز خواندند و چه بی قرار منتظر بودند تا حصارها را کنار بزنند تا دستشان بر تابوت تو برسد؟

حبیب سپاه دیدی حاج صادق آهنگران چگونه با سوز و گداز برایت می خواند:" ز گریه تهی نمی شد سحرهایت، همیشه سوختی ز داغ همسفرهایت"؛ حالا تو هم به همسفرهایت پیوستی و دوستان و دوستدارانت از این پس از داغ تو می سوزند.

مدافع حرم دیدی چگونه محرم را زودتر به  زادگاهت آوردی؟ دیدی علم هایی که به برکت حضور خادم الحسین(ع) بر دوش عاشوراییان بود؟ شنیدی صدای طبل و سنج را که از داغ فراغ تو به گوش می رسید؟

سالار سپاه انصارالحسین(ع) دیدی چگونه مردمی که نبودند و ندیدند لحظه پر کشیدنت را، در خیابان ها می دویدند تا از قافله شهدا جا نمانند و تو را تنها به خانه ات روانه نکنند؟

فرمانده دیدی میهمانی دوستانت را در گلزار شهدا و شنیدی که مردم با سوز دل فریاد می زنند "سردار خداحافظ"؟

شاگرد زرنگ هشت سال دفاع مقدس، سردار خداحافظ...

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن