Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر فرهنگی - هنری - مذهبی

تصویب روز همدان در تقویم رسمی کشور

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: پیشنهاد شورای فرهنگ عمومی استان مبنی بر نامگذاری یک روز به نام همدان که به شورای فرهنگ عمومی کشور ارسال شده بود به تصویب رسیده و یکم شهریور در تقویم رسمی به نام "روز همدان" مصوب شد.

برگزاری رویداد "نما" در همدان

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان همدان از برگزاری رویداد "نما" در همدان خبر داد.

اعزام ۶ هزار نفر از همدان به مرقد مطهر امام (ره)

مسئول کمیته اعزام ستاد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در همدان گفت: سهمیه این استان برای اعزام به مرقد مطهر امام راحل با سه برابر افزایش به ۶ هزار نفر رسیده است.

همزمان با دهه کرامت؛

رایگان در کتابخانه‌های عمومی همدان عضو شوید

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی استان همدان به مناسبت دهه کرامت امکان‌پذیر شد.

ثبت‌نام ۶۲ درصد دانش‌آموزان همدانی برای تهیه کتب درسی

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش استان همدان از ثبت‌نام ۶۲ درصد دانش‌آموزان استان برای تهیه کتب درسی خبر داد و گفت: همدان در زمینه ثبت سفارش و خرید کتب درسی، رتبه سوم کشور را دارد.

برنامه‌ریزی ۷۰۰ عنوان برنامه دهه کرامت در همدان

دبیر ستاد بزرگداشت دهه کرامت در استان همدان گفت: در راستای گرامیداشت دهه کرامت ۷۰۰ عنوان برنامه متنوع فرهنگی، هنری و جشن های دهه کرامت در سراسر استان همدان و با شعار «خدمت کریمانه؛ همدلی، امید آفرینی» برگزار می شود.

افزایش سهمیه جذب معلم در همدان به ۲ هزار و ۱۰۰

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: سهمیه جذب معلم در سال ۱۴۰۲ برای استان همدان ۷۰۰ نفر بود که با پیگیری استاندار این استان به ۲ هزار و ۱۰۰ نفر افزایش یافت.

آغاز رسیدگی به اعتراضات رتبه‌بندی فرهنگیان از خردادماه

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به دیدار فرهنگیان با مقام معظم رهبری به مناسبت روز معلم، اظهار کرد: منویات مقام معظم رهبری سرلوحه برنامه های آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت.

مقررات ثبت‌نام کودکان در کودکستان‌ها / اعلام سن ثبت‌نام

اواخر هفته گذشته دستورالعمل ثبت‌نام دانش‌آموزان در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ از سوی سرپرست وزارت آموزش و پرورش به مدیران کل استانی‌ابلاغ شد؛ به موجب این دستورالعمل فرایند ثبت‌نام در کودکستان‌ها آغاز شده و مدیران کودکستان‌ها موظف‌اند اطلاعات نوآموزان پیش‌دبستانی را در اسرع وقت و حداکثر تا پایان شهریورماه ۱۴۰۲ در سامانه‌های سنجش بدو ورود و سیدا ثبت کنند.

اعلام ضوابط ثبت‌نام دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید/ آزمون ورودی و مصاحبه، ممنوع!

سرپرست وزارت آموزش و پرورش اواخر هفته گذشته دستورالعمل ثبت‌نام دانش‌آموزان در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ را به مدیران کل استانی‌اش ابلاغ کرد؛ به موجب این دستورالعمل فرایند ثبت‌نام در مدارس به جز در موارد استثناء، ۳۱ مردادماه به پایان می‌رسد.

برگزاری آزمون استخدامی برای جذب ۲۸ هزار دبیر در سال جاری

سرپرست وزارت آموزش و پرورش از صدور مجوز استخدام ۲۸ هزار دبیر دبیرستان‌ها، هنرستان‌ها و مربیان پرورشی و برگزاری یک آزمون استخدامی دیگر در سال جاری خبر داد و گفت: فرصت خوبی برای علاقه‌مندان تعلیم و تربیت فراهم شده است که وارد این فرایند شوند.

عیدانه اداره کل ارشاد همدان به اهالی فرهنگ و هنر

 

به مناسبت عید سعید فطر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد  اسلامی همدان خبر خوشی را به اهالی فرهنگ و هنر همدان اعلام کرد.

ایجاد ۹۰۰ پایگاه برای جمع‌آوری زکات فطره در استان همدان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: این نهاد آمادگی کامل برای جمع آوری زکات فطره را دارد و برای رفاه حال شهروندان ۹۰۰ پایگاه جمع آوری زکات فطره در سطح استان ایجاد شده است.