Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی گزارش

همدان در یک قدمی بحران جدی آب

ذخیره سد «اکباتان» همدان تا پایان مردادماه سال جاری بیشتر کفاف تامین آب شرب مردم را نخواهد داد و اگر پروژه انتقال آب از تالوار به همدان نهایی نشود روزهای سختی در انتظار مردم همدان خواهد بود.

هر استوری ۹۰ میلیون تومان!

با گشت‌وگذاری در میان تعرفه‌های تبلیغاتی در اینستاگرام درمی‌یابیم که بالاترین تعرفه مربوط به یک اینفلوئنسر سبک زندگی است. او که همسر یکی از بازیگران است با ۱.۱ میلیون دنبال‌کننده، برای هر استوری تبلیغاتی تعرفه ۹۰ میلیون تومانی دارد البته این رقم تا هفته قبل ۸۵ میلیون تومان بوده است. هر چند با توجه به این تعرفه بالا به نظر نمی‌رسد این پیج بتواند هر روز آگهی جذب کند ولی حتی اگر به طور متوسط ماهانه پنج تبلیغ هم بگیرد درآمد نزدیک به نیم میلیارد تومان در ماه خواهد داشت.

بازار موّاج اجاره بهای مسکن و دلواپسی مستاجران همدانی

روند صعودی قیمت‌ها و افزایش نجومی نرخ اجاره بها در بازار پرتلاطم و موّاج و افسار گسیخته مسکن بی‌توقف و با سرعت در حال تاختن بوده و بارسیدن فصل تابستان و اوج جابه‌جایی اجاره‌نشینان و یا تمدید قراردادها میزان رهن و اجاره سرسام‌آوری که از سوی مشاوران املاک و مالکان واحدهای مسکونی به مستأجران پیشنهاد می‌شود نفس مستأجران را بریده است.

مسکن در همدان بر مدار گرانی

بازار مسکن همدان این روزها حال خوشی ندارد و همچنان برمدار گرانی می‌چرخد تا آنجا که اوج‌گیری قیمت‌های نامتعارف اجاره‌بها صدای اعتراض مستأجران را درآورده و معتقدند کسی صدایشان را نمی‌شنود.

آژیر آلودگی هوا در همدان به صدا در آمد

آژیر خطر آلودگی هوا در همدان نیز به صدا درآمد که با توجه به آغاز مطالعات پژوهشی به منظور شناسایی منابع ثابت و متحرک آلودگی هوای شهر همدان در فروردین ماه انتظار می‌رفت شاهد بروز این وضعیت بحرانی نباشیم.

رقم سود زباله؛ عددی که هوش از سرتان می‌برد!

روزنامه خراسان به بررسی ارقام نجومی گزارش مرکز پژوهش‌ها از آمارزباله گرد‌ها پرداخته است.

آشفتگی بازار سیب‌زمینی در همدان

همدان قطب تولید سیب زمینی کشور و بارانداز آن محسوب می‌شود و افزایش قیمت‌ این محصول، کشاورزان استان و مردم کشور را نقره داغ کرده و خبری از حذف دلالان و واسطه ها نیست.

صفر تا صد برگزاری چهار مرحله‌ای کنکور

موافقان شکل جدید برگزاری کنکور می‌گویند این طرح در جهت اجرای عدالت آموزشی است و مخالفان آن معتقدند کنکور جدید استرس و اضطراب دانش‌آموزان را افزایش می‌دهد.

همدان در صدر آمار خودکشی کشور

دبیر کمیته پیشگیری از خودکشی انجمن علمی روانپزشکان ایران می‌گوید: «از سال ۱۳۸۴ تاکنون خودکشی روند صعودی داشته است. بیشترین میزان خودکشی در گروه افراد با مشاغل آزاد، بیکار و خانه‌دار است که تائید‌کننده نقش وضعیت نابسامان اقتصادی در اقدام به خودکشی است.»

خرید نان کارتی می‌شود؟

مسعود ميركاظمي، رييس سازمان برنامه و بودجه روز سه‌شنبه و در حاشيه نشست كميسيون تلفيق لايحه بودجه سال ۱۴۰۱ كل كشور در مورد تغيير در خريد نان گفت: دولت در حال بررسي طرح كارتي‌كردن خريد نان است و از اين پس يارانه نان از طريق كارت به نانوا پرداخت مي‌شود و افراد نان را به همان قيمت قبل خريداري خواهند كرد.

آموزش مجازی از جیب معلمان

«حالا نزدیک به سه سال است که معلمان با گوشی تلفن همراه، لپ‌تاپ و تبلت شخصی خود سر کلاس درس مجازی حاضر می‌شوند و تدریس می‌کنند و اگر در این مدت ابزارشان مستهلک شد یا از بین رفت یا دزدیده شد، وزارت آموزش و پرورش بابت آن هزینه‌ یا تسهیلاتی پرداخت نمی‌کند و آن طور که مسئولان این وزارتخانه می‌گویند، برنامه‌ای هم ندارند که هزینه‌ای پرداخت کنند. حالا معلمان مانده‌اند و تلفن همراه‌ و لپ‌تاپ‌های فرسوده و حتی از رده خارج‌شده و آموزش مجازی که شانه‌به‌شانه آموزش حضوری دنبال می‌شود و قرار است برای همیشه ادامه پیدا کند.»

افتتاح فاز اول مرکز جامع سرطان همدان دردی را دوا نکرد

اگرچه فاز نخست مرکز جامع سرطان همدان در تیرماه امسال به افتتاح رسیده اما تاکنون هیچ خدمتی در این مرکز به بیماران سرطانی ارائه نشده است.

طرح نصفه و نیمه‌ای که جیب بیماران را خالی می‌کند

نواقص فنی طرح نسخه نویسی الکترونیکی در همدان سبب پرداخت هزینه اضافی از جیب بیماران شده است.