Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر دولت دوازدهم

عدم امکان ارفاق پنج ساله در بازنشستگی فرهنگیان

مطالعه بیشتر...وزیر آموزش و پرورش درباره ارفاق در بازنشستگی فرهنگیان گفت: ما امکان استفاده از ارفاق برای قانون بازنشستگی را نداریم و در شرایط فعلی، نه دولت و نه نمایندگان با ارفاق پنج ساله در بازنشستگی فرهنگیان موافقت نمی‌کنند.

آخوندی: با زلزله، تسویه حساب سیاسی کردند

مطالعه بیشتر...عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی در روزنامه دنیای اقتصاد با طرح این پرسش نوشت: پرسش من این است که مسوولیت اخلاقی ما فارغ از هر پست و سمتی که داریم در این موقعیت چیست؟

پذیرش 98 مصدوم زلزله کرمانشاه در بیمارستان‌های همدان

مطالعه بیشتر...استاندار همدان اهم اقدامات ستاد مدیریت بحران استان همدان به عنوان استان معین کرمانشاه، در امدادرسانی به زلزله زدگان استان کرمانشاه را اعلام کرد.

تحویل سفته‌های امضا شده توسط وزیر کار و استاندار همدان به تولید کننده یکن‌آبادی

مطالعه بیشتر...در پی حضور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در ستاد اقتصاد مقاومتی استان همدان ، تعهد ضمانت تولید کننده جوان یکن آبادی توسط وزیر و استاندار همدان انجام گرفت که سفته های امضاشده توسط استاندار و وزیر در دفتر فرماندار همدان با جمعی از مسئولیان به این تولید کننده تحویل داده شد.

زلزله در همدان تلفاتی نداشته است/ کمک‌های لازم را به استان کرمانشاه اعزام کردیم

مطالعه بیشتر...استاندار همدان گفت: خوشبختانه تلفات یا تخریبی در اثر زلزله در همدان رخ نداده است و استان هم در آماده‌باش کامل به سر می‌برد.

نیکبخت مطرح کرد:

اختصاص 100 میلیون تومان اعتبار برای پیگیری طرح کرامت در همدان/ ایجاد اشتغال برای رهاشدگان از دام اعتیاد

مطالعه بیشتر...استاندار همدان گفت: 100 میلیون تومان اعتبار برای پیگیری و اجرای طرح کرامت در استان اختصاص داده می شود.

آمار اشتغال همدان راستی‌آزمایی می‌شود

مطالعه بیشتر...استاندار همدان گفت: با وجود اشتغال ایجاد شده برخی می گویند بیکاری هنوز ملموس است که در این راستا دستور داده شده کمیته ای تشکیل شود و لیست اشتغال ایجاد شده را راستی آزمایی کنند.

ما دولت صیفی‌کار نیستیم، گردوکاریم!/ 12 هزار ساعت وقت باقی‌ست

مطالعه بیشتر...وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ما دولت صیفی کار نیستیم بلکه دولت گردوکاریم.به گزارش خبرنگار "همدان نیوز"، علی ربیعی در جسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان همدان در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه هماهنگی نمایندگان مجلس استان را تکان می دهد، اظهار داشت: همبستگی نخبگان و ایجاد کانون های توسعه می تواند همدان را به توسعه برساند.

وی ادامه داد: باید سرمایه ها را در استان هزینه کرد چون همدان سرمایه انسانی زیادی دارد و باید از این شرایط استفاده کرد.

ربیعی با اشاره به یازدهمین سفر خود به استانها در دولت دوازدهم، یادآور شد: برنامه منطقه ای و استانی برای حضور در شورای اشتغال در وزارت کار پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه یک هزار و 167 واحد صنعتی در استان وجود دارد، اظهار داشت: ظرفیت خالی اشتغال در بخش خدمات وجود دارد درحالیکه 25 درصد از تسهیلات به بخش 45 درصدی صنعت رفته است.

ربیعی افزود: جهت گیری اشتغال استان باید در بخش خدمات باشد و این نگرانی وجود دارد به طوریکه 26 واحد مشکل دار در استان فعالیت می کنند و شش واحد مشکل حاد دارند که 711 شغل را تهدید کند.

وی ادامه داد: هدف گذاری ایجاد 20 هزار شغل در استان منطقی است و ایجاد 11 هزار شغل جدید شامل شش هزار شغل رسمی و بیمه شده در استان صورت گرفته و نسبت بین شش هزار و 11 هزار عدد واقعی است اما باید مراقب ریزش نیروی کار باشیم.

ربیعی با بیان اینکه 50 درصد از 340 میلیارد تومان سهم اشتغال فراگیر استان ابلاغ شده است، خاطرنشان کرد: اگر استان بتواند این تسهیلات را جذب کند قدرت جابجایی و افزایش آن وجود دارد و همدان می تواند استان اول در این زمینه باشد.

وی افزود: 155 میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال روستایی استان اختصاص یافته و می تواند نگرانی ها را تا حدودی برطرف کند و تلاش بر این است که رقم بانک ها زودتر تأمین شود.

وزیر کار با بیان اینکه سهم استان از تسهیلات رونق تولید 460 میلیارد تومان است، اظهار داشت: ظرفیت بوم گردی، پوشاک و منسوجات، صنایع دستی، کشاورزی و صنایع تبدیلی از جمله رسته هایی هستند که در استان همدان برای ایجاد اشتغال مورد توجه قرار دارد.

وی تأکید کرد: هم باید اشتغال را در بخش کشاورزی حفظ کرد و افزایش داد و هم نباید به آب و خاک فشار آورد.

ربیعی با بیان اینکه کشش اشتغال در بخش پوشاک زیاد است، اظهار داشت: برای ایجاد 200 هزار شغل در بخش نساجی، روی تعرفه پارچه کار شده و با برخورد با قاچاق پوشاک می توان یک میلیون شغل در بخش نساجی ایجاد کرد.

وزیر کار با بیان اینکه امید می رود با اعتبارات موجود در رسته های پیش بینی شده بتوان کار کرد، یادآور شد: قصد پاشیدن پول نداریم و تا کنون سیاست تولید داشتیم به طوریکه بر اساس بررسی های صورت گرفته در بخش نساجی به تولید تسهیلات داده ایم درحالیکه باید به رنگرزی می پرداختیم.

وی افزود: در بخش گردشگری اعتبارات را به سمت هتل بردیم در حالیکه بهتر بود به سمت بوم گردی هدایت می شد.

ربیعی با بیان اینکه سیاست تولید، اشتغال ایجاد نمی کند، اظهار داشت: باید در زمینه مهارت فعالیت کرد اما به دانش نیز نیاز داریم و باید مزیت روستایی و شهرستانی را در بخش فنی و حرفه ای مورد توجه قرار داد چراکه کشور به تکنسین نیاز دارد.

وی همچنین تصریح کرد: 200 هزار نفر در پادگان ها آموزش مهارت فنی و حرفه ای خواهند دید و در این زمینه برنامه ریزی صورت گرفته است.

وزیر کار با بیان اینکه 11 هزار و 401 شغل در استان ایجاد شده و شش هزار نفر دفترچه بیمه دارند، یادآور شد: باید در این زمینه همه کمک کنند و تا مدتی هزینه بیمه افراد پرداخت شود چراکه این موضوع از سیاست های اشتغال است از طرفی آموزش رایگان نیز باید در دستور کار قرار بگیرد.

وی افزود: در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری بر اشتغال روستایی با برش شهرستانی پرداخته شود و تمرکز در این بخش باشد.

ربیعی به چهار اولویت دولت اشاره کرد و افزود: بخشی از اقتصاد مقاومتی مقابله با شکنندگی اقتصادی و اجتماعی است و برنامه ریزی شده که فقر مطلق محدود شود.

وی با بیان اینکه هزار و 448 بازمانده از تحصیل در همدان وجود دارد، گفت: امسال بودجه مختصری برای شناسایی و آموزش این تعداد اختصاص داده شده است.

وزیر کار همچنین خاطرنشان کرد: همدان در برخی بخش ها وضعیت خوبی دارد و رتبه همدان در کودک آزاری رتبه پایینی دارد اما در بخش اعتیاد باید بیشتر کار شود.

وی با بیان اینکه اصلاح صندوق ها از دیگر اولویت های دولت است، یادآور شد: خوشبختانه فقر درمان وجود ندارد اما در سایر ابعاد فقر باید  برنامه ریزی صورت بگیرد.

ربیعی با بیان اینکه منابع صندوق ها به هم خورده است، یادآور شد: صندوق های بازنشستگی به صندوق های کاردپردازی تبدیل شده و نیاز به جراحی های بزرگ دارد.

وی به تعداد بالای بازنشستگان 45 ساله اشاره کرد و افزود: باید در خصوص صندوق های بازنشستگی ساماندهی صورت بگیرد.

وزیر کار با بیان اینکه دوران، دوران سخت کوشی است، اظهار داشت: باید منابع ملی را تقویت کنیم و پنج تا ده سال برای بهره گیری سهم خود فرصت داریم و باید تلاش بیشتری داشته باشیم. ما دولت صیفی کار نیستیم دولت گردوکاریم.

وی افزود: اضافه کردن یک میلیون نفر مستمری بگیر هنر نبود و باید بازنشستگان را در حال حاضر داشتیم.

ربیعی با بیان اینکه سخت کوشی و عقلانیت در بدنه اجرایی دولت باید موردتوجه قرار بگیرد، گفت: نیازمند کارشناسی در استان هستیم و هر مدیری باید به دنبال حتی یک ریال ارزش افزوده باشد.

وی تأکید کرد: دستاوردهای هم افزایی در کشور کم بوده و باید بیشتر باشد؛ آزار ساختاری وجود داشته و نیاز به اصلاح دارد و مدارا و هم افزایی باید در دستور کار قرار بگیرد.

ربیعی با بیان اینکه 12 هزار ساعت برای تلاش وقت داریم، گفت: باید بنیان هایی ایجاد شود که دولت های آینده بر اساس بنیان های درست وضعیت مردم را بهتر کنند.

جزئیات سفر وزیر کار به همدان

مطالعه بیشتر...وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با استقبال مسئولان استانی وارد همدان شد.

سال آینده سرنوشت " یارانه‌ نقدی" چه می‌شود؟

مطالعه بیشتر...رئیس سازمان برنامه بودجه کشور نحوه پرداخت یارانه‌های نقدی در سال آینده را تشریح کرد.

وزیر کار:

سن بازنشستگی به ۴۵ سال رسیده است

مطالعه بیشتر...وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سن بازنشستگی در کشور به 45 سال رسیده و دوام صندوق‌ها کاهش یافته است.

استاندار همدان:

الهی تبار نقشی در تخریب من نداشت/ 6 استاندار دنبال وی هستند

مطالعه بیشتر...جلسه تكريم و معارفه معاون سياسي و امنيتي استاندار با حضور استاندار، معاونین استاندار، مديران کل ستادي استانداري و فرمانداران استان برگزار شد.

احتمال برگزاری آزمون استخدامی جدید آموزش و پرورش برای جذب 15 هزار نیرو

مطالعه بیشتر...رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش از احتمال تخصیص 15 هزار سهمیه استخدامی جدید و برگزاری آزمون در بهمن ماه در صورت موافقت سازمان امور اداری و استخدامی خبر داد.