Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی یادداشت

حقوق نجومی یک خبرنگار!

همان‌طور که حقوق‌ سر به فلک کشیده برخی مدیران هوش از سر مردم می‌پراند، حقوق رو به افول خبرنگاران هم هوش از سر خودشان می‌پراند.

دولت مردمی با دستان پر به همدان می‌آید

نیمه مردادماه سال ۱۴۰۱ یکسال از استقرار دولت سیزدهم می‌گذرد، دولتی که کوله باری از مشکلات انباشت شده از دولت قبل که حاصل سه عامل ناکارآمدی های مدیریتی، تحریم‌های ظالمانه و ویروس کرونا بود را به دوش کشید.

همدان خالی می‌شود!

آن‌چنان بغض فروخورده و حرف رفتن از برخی به گوش می‌رسد که لحظه‌ای با خود فکر می‌کنم همدان در حال خالی شدن است.

نداشتن علم مدیریت یا تجربه مدیریتی یا هر دو

تزلزل، ضعف و بی‌تحرکی برخی نامدیران از چیست؟

توانایی مدیریتی عمده‌ترین مساله‌ای است که باید در انتصاب مدیران در همه سطوح مورد توجه قرار گیرد اما متاسفانه گاهی شاهد این هستیم که مواردی چون ارتباطات، سفارشات و نسبت‌‎های خویشاوندی نسبت به این مقوله ارجح‌تر واقع می‌شوند و خروجی آن تولد نامدیرانی می‌شود که از طول دوران تصدی ایشان جز خرابکاری و بازدهی پایین، ثمره‌ای بر جای نمی‌ماند.

هزینه نامدیران بر دوش دولت؛

وقتی شایسته سالاری جای خود را به آشنا سالاری می‌دهد!

اصلی ترین مقوله در پیشبرد و توانمندی یک مجموعه برخورداری از توان مدیریتی و راهبردی فرد یا افرادی است که بر آن سیستم حاکم می‌شوند و تفکر مدیریتی در مجموعه حاکم نخواهد شد مگر با قرار گرفتن فردی با قابلیت‌های مدیریتی در راس هرم رهبری آن سازمان یا تشکیلات!

ازمون دولت سیزدهم در استان همدان

بعد از مشارکت بی نظیر مردم در انتخابات و رای به دولت کار و کرامت و سرکار امدن دولتی مردمی گمانه زنی‌ها جهت معرفی بالاترین مقام اجرایی استان شروع شد و سوابق شخصیت‌های مختلف در وزارت کشور ارزیابی شدند.

ورزش همدان مدیریت نمایشی نمی‌خواهد!

ورزش همدان در این سال‌ها بیشتر از همه همچون لاک‌پشتی است که به کندی و خسته گام برمی‌دارد، دستاورد چندانی از این حرکت آهسته ندارد و پیوستگی در برنامه‌ریزی و رشد در ورزش همدان دیده نمی‌شود.

آب در کوزه و همدان تشنه‌لب!

استانداری همدان؛ مطالبات مردمی و اقدامات افراد تاثیرگذار

چند هفته‌ای می‌شود که انتخاب استانداران جدید در سراسر کشور آغاز شده و گمانه‌زنی‌ها در خصوص گزینه‌ها قوت گرفته است.

دلالیسم اداری؛ پدیده شایع اما بدون پیگیری و مجازات

در شرایطی که در شعارهای انتخاباتی نامزدها در سطوح مختلف از شورای اسلامی شهرها تا مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری، اغلب ایشان از الفاظی چون توجه به شایسته سالاری و انتصاب افراد شایسته در راس امور پس از انتخاب دم می‌زنند اما اغلب در واقعیت و پس از رای‌آوری اتفاقات دیگری رقم می‌خورد.

روز همدان را فراتر از همدان ببینیم

سه هزار سال قدمت تاریخی و فرهنگی، این همه آثار باستانی و گردشگری، مفاخر و مشاهیر بلندآوازه و پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین بخشی از گنجینه های دیارکهن «همدان» است که باید در سطح ملی و جهانی معرفی شود.

از پشت پرده یارانه‌ها بگویید

وقتی ۹۵ درصد جمعیت یک کشور، یک دریافتی مشترک ماهانه داشته باشند و با گذشت ۱۰ سال و مستهلک شدن مبلغ آن، حتی ثروتمندان حاضر به دست کشیدن از آن نباشند، یعنی ابزاری وجود دارد که کاندیداهای ریاست جمهوری هم روی آن تمرکز کرده و انگار وارد حراجی شده و رقم بالای رقم بیاورند؛ «یارانه های نقدی» سال هاست که چنین نقشی را برای رقابت های سیاسی بازی می کند و اغلب در آن احترام به مردم و اصلاح رویه دیده نمی شود.

تعرفه تلفن ثابت نیاز به بازنگری دارد

از زمان اختراع تلفن، اين وسيله نقش منحصر به فردي را در دنياي ارتباطات ايفا كرده است. امروزه هر چند شيوه‌هاي جديد ارتباط (همچون تلفن همراه) ظهور كرده‌اند، ولي نياز به استفاده از تلفن ثابت، به دليل داشتن مزاياي خاص، همچنان از جايگاه ويژه‌اي در ارتباطات هزارة سوم برخوردار است.

او چگونه سردار دل‌ها شد؟

در سیاست هیچگاه وارد جناح‌بندی‌های مرسوم نشد و آن چه در عمل و نظر آن را پیگیری می‌کرد منافع ملی بود. در عین حال با همه گروه‌ها و جریان‌ها مراوده و تعامل داشت. این مراودات در آن زمان برای بعضی‌ها که بعد از شهادت هوادار دوآتشه سردار شدند، قابل تحمل نبود و این را به زبان هم می‌آوردند.