Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا نصب پیام های آموزش شهروندی بر روی اتوبوس های شهری همدان

نصب پیام های آموزش شهروندی بر روی اتوبوس های شهری همدان

b_150_150_16777215_00_images_otobos89.jpgمعاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری شهرداری همدان از نصب پیام های آموزش شهروندی بر روی اتوبوس های شهری همدان خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز"، محمد قدیمی  با اشاره به رویکرد، تدابیر و سیاست گذاری های شورای اسلامی شهر و شهرداری محترم همدان در خصوص توجه ویژه به امور  اجتماعی و فرهنگی علی الخصوص آموزش های شهروندی  گفت:آموزش های  شهروندی باعث ارتقاء فرهنگ و در نتیجه آن جلب مشارکت شهروندان و کمک به مدیریت شهری است که  در نهایت نگهداری و توسعه مطلوب شهر را در پی خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد : براساس نظر کارشناسان بخش های اجتماعی و فرهنگی ،مباحث فرهنگی به هیچ وجه در کوتاه مدت جواب نمی دهد،به همین جهت نگاه در این بخش باید به صورت سرمایه گذاری بلند مدت باشد .

قدیمی  از شروع  نصب پیام های آموزش شهروندي از هفته جاری  با مشارکت  سازمان اتوبوس رانی خبر داد و اظهار کرد: بر اين اساس اتوبوس های سطح شهر منقش به پیام های آموزش شهروندی میشوند.

محتوای این پیام ها  بسیار دقیق، مناسب با قشر مخاطب و  قابل فهم تنظیم شده است  که با ظرافت و کار کارشناسی صورت پذیرفته است.

حال به این دلیل که شاکله شخصیتی و فکری انسان ها در این مقاطع سنی پایین شکل می گیرد، هرچقدر پیام ها و آموزش ها  و صفات مناسب بر انسان ها منتقل گردد،در وجود وی نهادینه میشود و به عنوان یک رفتار در آینده تجلی پیدا خواهد کرد،دانش آموزان توسط مدیریت شهری مخاطب خاص این برنامه قرار گرفته اند.یکی از مباحث مهم مدیریت شهری بحث ارتقاء فرهنگ شهروندی است بنابراین در زمینه ارتقاء فرهنگ شهروندی برنامه ها ،منابع لازم و اصول اولیه را باید در نظر گرفت.

وی گفت: بستر آموزش برای انتقال پیام های شهروندی بسیار مناسب است که شهرداری این زمینه را را با برنامه های اجتماعی و فرهنگی هدف گرفته است.

بخشی از دغدغه های مدیریت شهری در پیام های تولیدی معاونت به طور مستقیم به بیننده  منتقل خواهد شد.به دلیل اینکه  حجم موضوعات شهروندی  متعدد  و فراوان است ، رسالت ما در این زمینه بسیار سنگین و با دشواریهای زیادی همراه است،اما بهترین قشر مخاطبی که میتواند تعداد نفرات و ساکنین یک شهر  را تحت تأثیر  خود قرار دهد، همین دانش آموزان هستند که می تواند در دایره نزدیکان خود اثر گذاری ثمر بخشی را داشته باشد و با توجه به این که به شروع سال تحصیلی هم نزدیک میشویم از این رو مناسب ترین زمان را برای این بحث با کمک کارشناسان امر در نظر گرفتیم.

وي با بيان اينکه آموزش شهروندي در حوزه های مختلف حائز اهمیت میباشد ،افزود: در اين طرح موضوعات فرهنگ آپارتمان نشینی، نگهداری از فضای سبز و محیط زیست، کاهش تولید زباله،مباحث خدمات شهری، حفظ و صیانت از مبلمان شهری و زیبا سازی محیط در سطح شهر ارائه شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن