Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا تخفیف عوارض نوسازی ملک مسکونی برای تاکسیرانان همدان/نرخ سرویس مدارس 10 درصد گران شد

تخفیف عوارض نوسازی ملک مسکونی برای تاکسیرانان همدان/نرخ سرویس مدارس 10 درصد گران شد

b_150_150_16777215_00_images_news_servis89.jpg

سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان از مصوبه تخفیف عوارض نوسازی ملک مسکونی برای تاکسرانان همدان برای سال 95 خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، کامران گردان با اعلام این خبر افزود: در جلسه این هفته صحن شورا مصوب شد در راستای مساعدت از قشر زحمتکش تاکسیرانان همدان عوارض نوسازی ملک مسکونی آنان از بابت سال 95 تا سقف 700 هزار ريال تخفیف لحاظ شود.

گرداد  در مورد نرخ سرویس مدارس برای سال تحصیلی 96-95 اضافه کرد: مقرر شد با توجه به  افزایش نرخ سال 95-94 به میزان 10 درصد برای سطح شهر همدان افزایش یابد.

وی اظهار کرد:  با استناد به بند 27 ماده 76 قانون تشکیلات ، وظایف وانتخابات شوراهای اسلامی کشور وانتخاب شهرداران در خصوص سرویس مدارس تاکید شد عمر ناوگان سرویس مدارس با توجه به مصوبه هیات دولت لحاظ و از ارائه مجوز به خودروهای دارای مخزن گاز LPG خودداری شود.

گردان در این زمینه اضافه کرد: همچنین مصوب شد با راهنمایی و رانندگی برای نظارت بر رعایت موارد ایمنی از جمله ظرفیت بر مبنای کارت خودرو، سرعت مجاز با رعایت سایر مقررات  هماهنگی های لازم صورت پذیرد و بر صلاحیت اخلاقی و داشتن تاییدیه از مراجع ذی صلاح برای رانندگان نظارت مستمر اعمال شود.

وی اضافه کرد: از دیگر مصوبات شورا در خصوص به سرویس مدارس که بر آن تاکید شد این بود که از پلیس راهنمایی و رانندگی در مورد نداشتن نمره منفی رانندگان استعلام و در طول سال تحصیلی نیز نظارت شود و رانندگانی که در طول سال های گذشته از ناحیه مسئولین ذی ربط به ویژه در امور امنیت اخلاقی و مانند آن (طبق پرونده وسوابق موجود) تذکردریافت کرده اند اجازه خدمت در سرویس مدارس داده نشود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان در ادامه به مصوبه توزیع عادلانه ناوگان اتوبوسرانی از ابتدای مرداد ماه سال جاری اشاره کرد و گفت: بر اساس این مصوبه مقرر شد اتوبوس های موجود در ناوگان اتوبوسرانی شهری به صورت گردشی و نوبتی در تمامی خطوط موجود شهر توزیع و با استفاده از کارت بلیت الکترونیکی نسبت به حذف بلیت کاغذی اقدام شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن