Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی یادداشت دلیل محبوبیت رمزارزها چیست؟

دلیل محبوبیت رمزارزها چیست؟

یکی از دلایل محبوبیت رمز ارزها در بین مردم نداشتن تورم،یکسان بودن قیمت در تمام دنیا و غیرقابل جعل کردن آنهاست، درضمن جابه جایی آنها از ارز و طلا نیز بسیار راحت تر است.

به گزارش "همدان نیوز"، مصطفی محمدزاده کارشناس بازار سرمایه در یادداشتی نوشت:

بیت کوین واحد پول مجازی است  که حاصل انقلاب در قلب اینترنت است که  در روند استخراج ساخته می شود که به آن حفاری هم گفته می شود در این روند رایانه ها باید مسائل بسیارپیچیده ریاضی را حل کنند.

بیت کوین شاخه هایی به نام بیت کوین گلد و بیت کوین نقد را دارد که هدف آن افرایش سرعت تراکنش در شبکه است.

پول درنرم افزار کیف پول نگهداری میشود، و به شما اجازه میدهد ، بیت کوین را ذخیره  ویا ارسال کنید.این نقل و انتقال با تایید در شبکه ممکن می شود.

قیمت بیت کوین درسال ۲۰۱۰کم تر از ۳دهم یک سنت آمریکا بود وقیمت امروز حدود 42هزاردلار است.

ارزش بازار بیت کوین حدود ۸۰۰میلیارد دلار تخمین زده می شود.

همه چیز بیت کوین بی نام و نشان است و رد گیری کسی که از آنرا خرج میکند بسیار دشوار که یکی از دلایل محبوبیت آن است،بیت کوین آینده مشخصی ندارد و افزایش و کاهش آن دست کسی نیست .

یکی از دلایل کشف بیت کوین بدست آوردن پول است ،گروهی که در بازار سیاه فعالیت می کنند علاقه زیادی به استفاده از آن دارند.

ساتوشی ناکاموتو بنیان گذار بیت کوین است که میتواند فرد یا گروهی از افراد باشد که در زمینه امنیت و رمز نگاری و نرم افرار فعالیت می کنند.

هدف بیت کوین حذف واسطه هاست که میتواند موثر و بدون تبعیض، مسئله اعتماد و بحران اعتماد را حل کند به این صورت که شما از یک سنت تا میلیارد ها دلارارز دیجیتال بخواهید ارسال کنید،نیاز به اعتماد طرفین وجود ندارد واز طریق مجرای بلاک چین انجام میگبرد،بلاک چین از سال۲۰۰۹کارخود را شروع کرده است و نحوه کار آن به این گونه هست که؛ هرده دقیقه تمام تراکنش های شبکه در واحد بلاک ذخیره میشود و به مجموع زنجیره ها بلاک چین گفته می شود.

بیت کوین از زمان شروع در هر ده دقیقه ۵۰بیت کوین به عنوان پاداش به ماینرها پاداش داده میشد که درهر چهار سال برای جلوگیری از تورم وسقوط ارزش بیت کوین تعداد آن نصف میشود.

کشور ایسلند در بین ماینر ها به دلیل پایین بودن هزینه برق،تاسیسات و ابزار کارو همچنین نیاز نداشتن به خنک کننده ها که به دلیل حل مسائل ریاضی پیچیده به بهشت ماینرها تبدیل شده‌ است.

کارشناس حوزه بلاکچین در این زمینه گفت:در سال ۲۰۱۷در اوج قیمت ۲۰هزاردلاری بیت کوین ارزش بازار آن حدود ۸۰۰میلیارد دلار بود که برابری می کرد با کشور هلند از نظر تولید ناخالص داخلی ودر حال حاضر با دو تریلیون دلار رسیده است.

در حال حاضر یک و نیم تا دو درصد مردم دنیا با رمزارزها آشنا شده اند در حالی که این رقم در سال ۲۰۱۷ کمتر از سه دهم درصد بود که نشان از رشد ده برابری در تعداد و حدود سه درصدی در ارزش بازار داشته است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن