Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر گردشگری آغاز بکار ستاد اسکان فرهنگیان همدان از هفته پایانی خرداد/ ۹۶۲ کلاس آماده اسکان فرهنگیان

آغاز بکار ستاد اسکان فرهنگیان همدان از هفته پایانی خرداد/ ۹۶۲ کلاس آماده اسکان فرهنگیان

معاون امور رفاهی اداره کل آموزش و پرورش استان همدان از آماده‌سازی ۱۰۷ مدرسه و ۹۶۲ کلاس در سطح استان برای اسکان فرهنگیان در تعطیلات تابستان خبرداد و گفت: از هفته آینده تا هفته آخر شهریور ماه آماده پذیرش مسافران بر اساس نرخ اعلام شده توسط وزارتخانه هستیم.

به گزارش "همدان نیوز"، جلیل خان محمدی‌موقر با بیان اینکه در تعطیلات نوروز ۱۴۰۳، آموزش و پرورش استان همدان جز سه استان برتر در حوزه اسکان فرهنگیان شد، اظهار کرد: برای تعطیلات تابستان ۱۵ پایگاه در شهرهای اسدآباد، بهار، تویسرکان، گل‌تپه، شیرین‌سو، نهاوند، کبودرآهنگ، ملایر، رزن، سامن، فامنین، لالجین و سه پایگاه در شهر همدان برای اسکان فرهنگیان برپا شده است.

خان‌محمدی‌موقر با اشاره به آماده‌سازی ۱۰۷ مدرسه و ۹۶۲ کلاس در سطح استان برای تعطیلات تابستان، تصریح کرد: این کلاس‌ها شامل ۱۵۵ کلاس ویژه، ۷۷۷ کلاس درجه «الف» و ۹ کلاس درجه «ب» است. همچنین ۲۱ مرکز اقامتی رفاهی شامل خانه‌های معلم، ورزشگاه‌ها و نمازخانه‌ها نیز آماده اسکان فرهنگیان در تعطیلات تابستانی هستند.

وی افزود: کلاس ویژه دارای یخچال، تلویزیون، کولر، تخت و فرش است؛ کلاس «الف» نیز همین امکانات را دارد فقط یخچال و تلویزیون مشترک است و کلاس‌ها درجه «ب» یخچال و تلویزیون ندارند.

خان‌محمدی‌موقر با بیان اینکه عوامل اجرایی ستاد اسکان فرهنگیان شامل عوامل ستادی، پایگاهی و آموزشگاهی هستند، گفت: ۱۲۰ نفر عوامل ستادی، ۴۱ نفر عوامل پایگاهی و ۲۰۳ نفر عوامل آموزشگاهی و در مجموع ۳۶۴ نفر، اسکان تابستانه فرهنگیان را بر عهده دارند.

دبیر ستاد اسکان فرهنگیان استان همدان با بیان اینکه از هفته آینده تا هفته آخر شهریور ماه آماده پذیرش مسافران بر اساس نرخ اعلام شده توسط وزارت خانه هستیم، اظهار کرد: تعرفه اسکان فرهنگیان در تعطیلات نوروز۱۴۰۳ برای کلاس ویژه ۲۹۰ هزار تومان به ازای هر کلاس، کلاس درجه «الف» ۲۵۰ هزار تومان و درجه «ب» ۱۵۰ هزار تومان بود. ظرفیت هر کلاس نیز  پنج نفر است یعنی هر فرد فرهنگی می‌تواند به همراه چهار نفر در کلاس اسکان داشته باشند و برای تعداد بیشتر در تعطیلات نوروز به ازای هر نفر ۱۰۰ هزار تومان دریافت می‌شد.

خان‌محمدی‌موقر با اشاره به اینکه پذیرش مسافران به دو روش حضوری و غیر حضوری انجام می‌شود، یادآور شد: روش غیر حضوری بیشتر برای ایام نوروز کاربردی است با این حال مسافران فرهنگی برای تعطیلات تابستانه می‌توانند در ۴۰ درصد مدارس سطح استان به‌صورت غیرحضوری کلاس رزرو کنند.

معاون امور رفاهی اداره کل آموزش و پرورش استان همدان تصریح کرد: تابستان سال گذشته ۶۷ هزار و ۱۶۶ مسافر در قالب ۱۲ هزار و ۷۳۸ خانوار فرهنگی و نوروز ۱۴۰۳ نیز ۱۸ هزار و ۵۰۰ مسافر در قالب ۳۲۶۳ خانوار فرهنگی در مراکز اسکان فرهنگیان استان همدان اقامت داشتند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن