Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر گردشگری تاکنون هیچ اثری در کاوش باستانشناسی خیابان باباطاهر پیدا نشده است

تاکنون هیچ اثری در کاوش باستانشناسی خیابان باباطاهر پیدا نشده است

مدیر روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان با اشاره به کاوش باستان‌شناسان در خیابان باباطاهر گفت: تاکنون هیچ اثر یا آثاری در حین کاوش به دست نیامده و این خبر که اثری از دوران مادها یافت شده کذب است.

به گزارش "همدان نیوز"، روز گذشته خبری در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه اثری از دوران مادها در خیابان باباطاهر پیدا شده است؛ همچنین عنوان شده در دومین روز از کاوش حین عملیات حفاری سفالی از یک شی از دوره آهن ۳(حدود ۲۸۰۰ سال قبل) در دوره استقرار مادها پیدا شده و سفال‌هایی از دوره‌های مختلف تاریخی، اسلامی و معاصر نیز در دومین روز کاوش به دست آمده است.

مدیر روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان این خبر را رد کرد و گفت: آثاری در اثر کاوش در خیابان باباطاهر به دست نیامده و این خبر کذب بوده و تنها گمانه‌زنی یک فعال فضای مجازی است.

محسن جان جان با اشاره به اینکه تنها دو روز کاوش انجام شده و هنوز شیء یا اشیایی در حین کاوش پیدا نشده است گفت: دو نفر از کارشناسان بین صحبت‌های خود ممکن است احتمال داده باشند، آثاری مربوط به دوران ماد پیدا شود اما اینکه از طریق کاوش آثاری کشف شود چنین چیزی صحت ندارد.

وی خاطرنشان کرد: مردم اخبار دقیق و متقن را از طریق روابط عمومی عمومی اداره کل میراث فرهنگی و رسانه‌های رسمی دنبال کنند و مطمئنا طی روزهای آتی نیز نتایج کاوش‌ها را اعلام خواهیم کرد.

مدیر روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان با تاکید  بر اینکه امروز روز سوم کاوش است و با این سه روز آیا به آثار دوره ماد رسیدیم؟، یعنی لایه‌های اسلامی را رد کردیم و لایه‌های تاریخی هم رد شد و به دوره ماد رسیدیم! عنوان کرد: مردم به این خبرهای غیر رسمی اعتنا نکنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن