Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر گردشگری آمادگی خانه مسافرها، هتل‌ها و مدارس همدان برای اسکان مسافران نوروزی

آمادگی خانه مسافرها، هتل‌ها و مدارس همدان برای اسکان مسافران نوروزی

فرماندار همدان گفت: خانه مسافرها، هتل‌ها و مدارس برای اسکان مسافران در ایام نوروز آماده هستند، همچنین پلیس راه و راهور برای ایمنی تردد مسافران و خودروها برنامه‌ها و طرح‌هایی در دستور کار دارند.

به گزارش "همدان نیوز"، مسلم مخفی اظهار کرد: خدمات مورد نیاز بخش گردشگری به مسافران در این شهرستان با توجه به تقارن تعطیلات پایانی امسال و نوروز ۱۴۰۳ با رعایت شئونات و حرمت ماه مبارک رمضان ارائه می‌شود.

وی افزود: استان همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین دارای بیش از یک هزار و ۸۰۰ اثر تاریخی و گردشگری است که بیش از یک هزار مورد از آنها ثبت ملی شده و همیشه مقصد مسافران و گردشگران از اقصی نقاط کشور است و برای میزبانی از گردشگران در آمادگی کامل قرار دارد، همه ادارات خدمات رسان و مسئولان ستاد نسبت به آماده کردن زیرساخت‌ها و امکانات لازم برای خدمات رسانی مطلوب به گردشگران و مسافران نوروزی، برنامه ریزی و اقدام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه همدان به واسطه وجود شمار زیادی از آثار تاریخی، تفریحی و گردشگری به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین معرفی شده است، خاطرنشان کرد: گنجنامه، آرامگاه بوعلی سینا، آرامگاه باباطاهر، تپه هگمتانه، گنبد علویان، برج قربان و خانه‌های واجد ارزش تاریخی از مهمترین آثار تاریخی، گردشگری و باستانی این استان است که همه ساله مورد بازدید گردشگران قرار می‌گیرد.

مخفی یادآور شد: گردشگری باید محور اول توسعه همدان شود سال‌های گذشته در زمینه کشاورزی کار شده، اما با توجه به کمبود منابع آبی و در مقابل ظرفیت موجود در بخش گردشگری، باید به سمت سرمایه‌گذاری در این بخش پیش رفت.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن