Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر ورزشی ترافیک در مدارس فوتبال همدان؛ هیجان ۱۰ هزار نوآموز در مستطیل سبز

ترافیک در مدارس فوتبال همدان؛ هیجان ۱۰ هزار نوآموز در مستطیل سبز

فوتبال به عنوان پرمخاطب‌ترین رشته ورزشی در همدان این روزها نزد خانواده‌ها به ویژه نونهالان و نوجوانان از استقبال بسیار خوبی برخوردار است و توانسته بیشترین جمعیت ورزشکار را به خود جلب کند.

به گزارش "همدان نیوز"، مدارس فوتبال همدان در سال‌های اخیر بنا بر سیاست فدراسیون فوتبال و نیز توجه خانواده‌ها با رشد قابل توجهی همراه شده است و این مدارس در طول سال و به خصوص هنگام تعطیلی واحدهای آموزشی با تبلیغات گسترده نسبت به پذیرش و ثبت نام نونهالان و نوجوانان برای آموزش، فعالیت‌هایی را انجام می‌دهند.

به طور معمول والدین و بزرگترهای خانواده، دوست دارند بچه‌ها را در مدرسه‌ای ثبت نام کنند که با معیارها و اصول آنان همسو و موافق باشد که این موضوع در واقع کار را برای انتخاب مدرسه مورد نظر سخت و مشکل می‌سازد.

امسال از مجموع ۸۰ هزار جمعیت فعال در مدارس ورزشی طرح اوقات فراغت ورزش و جوانان همدان در فصل تابستان، نزدیک به ۱۰ هزار نفر در رشته‌های فوتبال و فوتسال فعالیت دارند.

هیات فوتبال استان همدان نیز به خاطر برطرف کردن دغدغه و نگرانی‌های والدین و بزرگترهای خانواده، تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا بچه‌ها در مدارس فوتبال مجوز دار ثبت نام کنند تا اوقات فراغت فرزندان خردسال، نونهال و نوجوان به شکل مطلوب و مناسب، پر شود.

پیشکسوت فوتبال همدان می‌گوید: مدارس فوتبال خانه امید نوآموزان برای رشد و رسیدن به سطح حرفه‌ای است و باید مورد توجه جدی قرار بگیرد.

محمد بهگندم افزود: در واقع رده‌های سنی پایه فوتبال در همین مدارس آموزش‌های مبتدی و البته تخصصی را فرا می‌گیرند و تأثیر بسزایی در موفقیت آن‌ها در آینده دارد.

وی اضافه کرد: توجه به فعالیت‌های فرهنگی و پرورشی در کنار کارهای علمی و فنی از جمله مسائل مهمی است که باید مورد تأکید مسؤولان در خصوص مدارس فوتبال و فوتسال باشد که هیچگاه فراموش نشود.

این پیشکسوت فوتبال خاطرنشان کرد: همچنین غنی‌سازی اوقات فراغت و شکوفایی استعدادها از دیگر کارکردهای مهم مدارس فوتبال و فوتسال است که نقش مهمی در شناسایی ظرفیت‌ها و معرفی افراد شایسته به تیم ملی دارد.

وی بیان کرد: برای ارتقای فوتبال و فوتسال عوامل زیادی دخالت دارند، بدون شک یکی از مهم‌ترین آن‌ها وجود مدارس پایه قوی با حضور علاقه‌مندان و همچنین مربیان مجرب است که باید جدی گرفته شود.

بهگندم با اشاره به ساختار مدارس فوتبال اظهار کرد: ساختار مدارس فوتبال باید برپایه ۲ بُعد سخت‌افزار و نرم‌افزار شامل مکان مناسب، امکانات، مربیان، طرح و برنامه، برنامه‌های فرهنگی و در مجموع رعایت تمام مقررات استاندارد باشد.

مسوول بازرسی و رسیدگی به شکایات اداره کل ورزش و جوانان استان همدان نیز در این باره گفت: نظارت و بازرسی مدارس ورزشی به صورت مستمر در حال انجام است و همکاری خوبی با هیأت‌های ورزشی داریم.

علی رشیدی افزود: هیأت‌های ورزشی همچون فوتبال باید به طور کامل این اداره کل را در جریان وضعیت مدارس زیر پوشش خود قرار دهند تا نظارت‌ها، شفاف، دقیق و با هماهنگی هرچه بیشتر و بهتر انجام شود.

وی اضافه کرد: تمامی مدارس ورزشی باید در محل فعالیت خود نسبت به نصب پروانه و کارت مجوز اقدام کنند تا خانواده‌ها بدون دغدغه فقط در مکان‌هایی که قانونی هستند، به ثبت نام فرزندان بپردازند.

وی ادامه داد: والدین در صورت مشاهده هرگونه تخلف در موارد یاد شده می‌توانند مراتب را به حوزه بازرسی و رسیدگی به شکایات اداره کل ورزش و جوانان استان همدان اطلاع دهند و گزارش مردمی در اولین فرصت بررسی، موضوع پیگیری و پاسخ لازم ارائه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین ناظر بر نحوه فعالیت مدارس فوتبال و فوتسال خانواده‌ها هستند که با بررسی کامل در خصوص وضعیت مدارس و سؤال از این اداره کل و هیأت فوتبال نسبت به انتخاب و ثبت نام فرزندان خود اقدام کنند.

رشیدی افزود: برای جلوگیری از هرگونه مشکل قطع به یقین همه مسوول هستند ولی هرچه هماهنگی‌ها بیشتر باشد و مردم احساس وظیفه کنند، نحوه فعالیت مدارس فوتبال و فوتسال دقیق‌تر و تابع مقررات و به دور از آسیب خواهد بود.

رئیس کمیته جوانان هیأت فوتبال همدان نیز در این باره گفت: همدان از استان‌های پیشتاز در ارتقا سطح کیفی مدارس فوتبال است به طوری که هم اکنون بهترین مربیان سازنده و پایه در این مدارس به کار گرفته می‌شوند.

حمیدرضا یادگاری افزود: صد مدرسه فوتبال و فوتسال در استان همدان فعال است که در رده‌های سنی زیر ۱۰، ۱۱، ۱۲و ۱۳ سال تشکیل شده‌اند.

وی اضافه کرد: بیشتر این مدارس در رشته فوتبال فعالیت دارند که در شهر همدان و در تعدادی از شهرستان‌ها در طول سال به ویژه تابستان نسبت به پذیرش و آموزش‌های فنی و انجام فعالیت‌های فرهنگی اقدام می‌کنند.

یادگاری خاطرنشان کرد: طبق آیین نامه فدراسیون فوتبال، این مدارس برای ادامه فعالیت باید پروانه باشگاه داری داشته باشند در غیر این صورت مجاز به انجام فعالیت‌های سالانه نخواهند بود.

رئیس کمیته داوران هیأت فوتبال همدان با تأکید بر به کارگیری مربیان باتجربه و با دانش در مدارس فوتبال و فوتسال این استان یادآور شد: برگزاری دوره‌های دانش افزایی ویژه مربیان و عوامل مدارس همه ساله در همدان برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: یکی از عوامل موفقیت در امر پرورش بازیکنان حرفه‌ای فوتبال و یا هر رشته ورزشی دیگر، شروع آموزش‌ها و تربیت و پرورش بازیکنان از سنین پایه با یک برنامه‌ریزی دقیق و استاندارد با راهبرد مشخص و تدوین شده است و این موضوع با جدیت در مدارس فوتبال همدان پیگیری می‌شود.

وی افزود: مدارس فوتبال و فوتسال در ۲بخش دائمی و فصلی برگزار می‌شود که در بخش فصلی، از ابتدای تیرماه آغاز و تا روزهای پایانی شهریورماه ادامه خواهد یافت و سپس بازیکنان برتر با تشخیص باشگاه مربوطه، در مدارس دائمی نیز پذیرفته می‌شوند.

معاون ورزشی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان در این باره گفت: هر سال بیش از ۶۰۰ فوتبالیست در مدرسه تابستانی ثبت نام می‌کنند.

بلوری افزود: مدرسه فوتبال باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری همدان در کشور یکی از مدارس برتر از نظر وجود زیرساخت‌های ورزشی و مربیان با دانش است.

بلوری با بیان اینکه هر سال بیش از ۶۰۰ فوتبالیست در مدرسه تابستانی باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری ثبت نام می‌کنند گفت: همدان فوتبالیست‌های زیادی را به کشور معرفی کرده و ظرفیت خوبی در این حوزه فراهم است.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از فوتبالیست‌های همدانی شاغل در لیگ برتر و لیگ‌های مختلف فوتبال از گذشته تا به امروز از دل مدرسه فوتبال شهرداری و آکادمی باشگاه به سطح اول فوتبال کشور معرفی شده‌اند.

وی یادآور شد: هدف ما ابتدا اخلاق‌مداری و بعد کشف استعدادهای ناب فوتبالی و معرفی به فوتبال کشور است.

بلوری با اشاره به زیرساخت و امکانات مناسب باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری همدان بیان کرد: فوتبالیست‌هایی که در مدارس فوتبال ما فعالیت می‌کنند توسط برترین مربیان استعدادیابی استان زیر نظر گرفته می‌شوند.

وی با بیان اینکه در صورت داشتن استعداد این بازیکنان به تیم‌های پایه آکادمی ما معرفی می‌شوند گفت: حمایت‌های شهرداری، ریاست سازمان و اعضای شورای شهر باعث شده تا بتوانیم در استان حرف نخست را بزنیم و در کشور نیز زبانزد باشیم.

بلوری ابراز امیدواری کرد بتوانیم بهترین خدمات را به فرزندان شهر همدان ارائه دهیم و تا آن روز تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت.

راه‌اندازی مدارس رایگان فوتبال در حاشیه شهر

سعید پناه آبادی از پیشکسوتان فوتبال محلات خواستار راه‌اندازی مدارس رایگان فوتبال در حاشیه شهر برای استعدادهای بی‌بضاعت شد.

وی افزود: زمین چمن‌های مصنوعی ایجاد شده توسط شهرداری در مناطق مختلف شهر همدان بهترین فضا برای شکل‌گیری مدارس فوتبال هستند.

وی بیان کرد: در صورت تشکیل مدارس فوتبال حاشیه شهر باید مربیان کارآزموده هم مشارکت و مسؤولان امکانات لازم را نیز تأمین کنند.

دبیر هیأت فوتبال همدان نیز گفت: سقف ظرفیت مدارس فوتبال برای آموزش بازیکنان رده‌های سنی پایه همدان در هر سانس حداکثر صد نفر تعیین شد.

محمدرضا جابری اظهار کرد: امسال تعداد نفرات ثبت نامی در هر سانس مدرسه فوتبال حداکثر صد نفر و در هر سالن مدرسه فوتسال حداکثر ۳۰ نفر تعیین شده است.

وی در خصوص ضوابط مدارس فوتبال همدان، بیان کرد: باشگاه‌هایی می‌توانند متقاضی تاسیس و فعالیت مدارس فوتبال و فوتسال باشند که نسبت به اخذ پروانه بهره برداری فعالیت از سوی اداره کل ورزش و جوانان و همچنین ثبت باشگاه در اداره ثبت شرکت‌ها اقدام کنند.

وی اضافه کرد: همچنین مجوز فعالیت برای باشگاه‌هایی صادر می‌شود که حداقل در یک رده سنی پایه در مسابقات شهرستان خود شرکت کرده باشند.

جابری با اشاره به اینکه تمامی مسؤولیت‌های مدارس فوتبال و فوتسال بر عهده مدیرعامل باشگاه خواهد بود، بیان کرد: مدیران مدارس فوتبال و فوتسال موظف‌اند از ورود افراد متفرقه به داخل زمین تمرین جلوگیری کنند.

وی با تأکید براینکه باشگاه‌ها ملزم به معرفی رسمی مدیر و سرپرست مدرسه فوتبال و فوتسال هستند، گفت: مربیان مدارس فوتبال و فوتسال باید دارای سلامت کامل جسمی، روحی روانی و مدارک مربیگری معتبر مورد تأیید کمیته آموزش و نداشتن سابقه کیفری باشند ضمن اینکه پس از معرفی مربیان تأییدیه این افراد از حراست اداره کل ورزش و جوانان اخذ و اعلام می‌شود.

دبیر هیأت فوتبال همدان یادآور شد: همچنین میزان شهریه دریافتی از هر نوآموزان مدارس فوتبال و فوتسال برای ۳۰ جلسه تمرینی از یکم تیرماه تا پانزدهم شهریورماه امسال ۱۱ میلیون ریال تعیین شده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن