Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر ورزشی اعتبار 4.5 میلیاردی برای آغاز طرح مطالعه مجموعه پارالمپیک همدان

اعتبار 4.5 میلیاردی برای آغاز طرح مطالعه مجموعه پارالمپیک همدان

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان از اختصاص 4.5 میلیارد ریال اعتبار ویژه آغاز طرح مطالعه مجموعه پارالمپیک همدان خبر داد.

به گزارش "همدان‌نیوز" و به نقل از روابط‌عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان همدان، حمید سیفی در دیدار با رئیس هیئت جانبازان و معلولین استان همدان که با حضور معاون سازمان برنامه‌وبودجه استانداری همدان و مسئول دفتر فنی اداره کل ورزش و جوانان استان همدان برگزار شد، گفت: توسعه اماکن ورزشی و همچنین مناسب‌سازی و یا احداث اماکن ورزشی ویژه جانبازان و معلولین یکی از وظایف ماست که باید برنامه‌ریزی لازم را برای این مهم انجام دهیم.
وی با اشاره به کلنگ‌زنی مجموعه پارالمپیک غرب کشور در استان همدان، گفت: خوشبختانه طی ماه‌های گذشته این پروژه با حضور نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی کلنگ‌زنی شد و اعتباری بالغ بر 4 میلیارد ریال برای آغاز طرح مطالعاتی آن در نظر گرفته شد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان با اشاره به اینکه هم اکنون رایزنی‌های لازم برای انتخاب مشاور و همچنین پیگیری برای تخصیص اعتبار موردنیاز مطالعه در حال انجام و سپردن به مشاور است، گفت: امیدواریم بانفوذ نمایندگان محترم استان همدان در مجلس شورای اسلامی بتوانیم اعتبار موردنیاز این پروژه از محل اعتبارات ملی تأمین کنیم.
وی با بیان اینکه هیئت‌های ورزشی باید برای پیشبرد بهتر امور فردی را به‌عنوان مسئول پیگیری مسائل فرهنگی؛ ورزشی و عمرانی مأمور کنند، گفت: امیدواریم در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد احداث و بهره‌برداری از مجموعه ورزشی پاراالمپیک غرب کشور در همدان باشیم.
پروژه پارالمپیک غرب کشور نیازمند 700 میلیارد ریال اعتبار است
در ادامه نیز سید مهدی وفایی، معاون هماهنگی و برنامه‌وبودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان با اشاره به اینکه پروژه جانبازان و معلولین منحصربه‌فرد است و این مهم می‌توان جایگاه ورزش استان همدان را بیش حال ارتقاء دهد، گفت: باید زیرساخت‌های لازم برای ورزش و مسابقات مختلف جانبازان و معلولین در این پروژه دیده شود و در این زمینه می‌بایست از مدل‌های اجرا شده در نقاط مختل دنیا استفاده شود.
وی با اشاره به اینکه پروژه پارالمپیک حداقل نیازمند 700 میلیارد ریال اعتبار برای احداث است، گفت: باید در این زمینه از ظرفیت نمایندگان استان در خصوص اعتبارات نفت بهره‌مند شویم چراکه اعتبارات استان جوابگوی هزینه‌های پروژه نیست.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن