Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر ورزشی اعزام ۱۹ورزشکار نهاوندی به مسابقات بین‌المللی

اعزام ۱۹ورزشکار نهاوندی به مسابقات بین‌المللی

b_150_150_16777215_00_images_para.olampic74.jpgرئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نهاوند از اعزام ۱۹ ورزشکار نهاوندی به مسابقات جهانی، آسیایی و بین المللی در شش ماه نخست سال جاری ۹۶ خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان نهاوند، محرم روزبه گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ورزشکاران این شهرستان در میادین مختلف جهانی، آسیایی، بین المللی و کشوری خوش درخشیدند و توانستند کار نامه مطلوبی از خود برجای بگذارند.

رئیس اداره ورزش و جوانان نهاوند با اشاره به اینکه سرانه ورزش نهاوند به ازای هر نفر 72 سانتی متر است، خاطرنشان کرد: ما سعی خواهیم کرد از تمام ظرفیت ها به نفع ورزش این شهرستان استفاده کنیم چرا که به دنبال کمیت نیستیم بلکه به دنبال بهره وری و توسعه ورزش خواهیم بود.

وی ادامه داد: ورزشکاران در رشته های کشتی، ووشو، سنگنوردی، دوچرخه سواری، جودو، فوتبال، تکواندو، کشتی کلاسیک و آلیش از این شهرستان توانستند در مسابقات جهانی، آسیایی، بین المللی و کشوری شرکت کنند و مدال‌های مختلفی را به دست آورند.

روزبه گفت : لیلا سیاوشی در رقابت های کشتی کلاسیک بانوان در وزن ۵۲ کیلو گرم در کشور ترکمنستان موفق به کسب مدال برنز آسیا شد.

ریس اداره ورزش و جوانان با اشاره به کسب ۲۵۰ مدال رنگین در مسابقات کشوری توسط ورزشکاران نهاوندی، یادآور شد: ۳۸۰ مدال استانی در شش ماه نخست سال جاری توسط ورزشکاران این شهرستان کسب شد.

وی افزود : ۳۵ ورزشکار نهاوندی در سال ۹۶ به کمپ های تیم ملی در رشته های مختلف ورزشی دعوت شده اند.

روزبه اظهار داشت: امسال با توجه به افزایش هزار نفری جمع ورزشکاران سازمان یافته در این شهرستان هم اکنون سه هزار و ۸۰۰ ورزشکار زیر نظر هیئت های ورزشی شهرستان به فعالیت می پردازند.

محرم روزبه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: پنج پروژ نیمه کاره ورزشی در شهرستان داریم که با پیگیری های نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان خوشبختانه تامین اعتبارشده است.

وی با اشاره به هدف نهادینه کردن ورزش به ویژه ورزش همگانی، آن را برای ارتقاء سرانه سلامت و ایجاد نشاط اجتماعی نیاز ضروری دانست و افزود: در سال ۹۶ با همکاری هیئت های ورزشی، ۱۵همایش و جشنواره فرهنگی و ورزشی در نهاوند برگزار شده و چهار میزبانی مسابقات کشوری ، ۱۰ میزبانی مسابقات استانی و بیش از۲۰ دوره آموزشی تئوری و عملی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی در شهرستان برنامه ریزی شده است.

وی با اشاره به حوزه جوانان گفت : این اداره با برگزاری بیش از ۴۰ برنامه فرهنگی در حوزه جوانان در شش ماه سال جاری، برگزاری جشن ازدواج با مشارکت مرکز سلامت روان یاور و اداره بهزیستی و عقد یک زوج جوان، برگزاری دو جلسه ستاد ساماندهی با بیش از ۲۰مصوبه انجام شده، تجلیل از ۳۵ جوان نمونه شهرستانی و دو زوج نمونه ، اخذ دو مجوز سمن از وزارت ورزش و جوانان و پیگیری برای صدور هشت مجوز دیگر برای احداث سمن در شهرستان توانسته گام‌های خوبی در حوزه جوانان بردارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن