Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی توسعه اورژانس همدان با ساخت ۱۳ پایگاه

توسعه اورژانس همدان با ساخت ۱۳ پایگاه

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیرحوادث دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: ۱۳ پایگاه اورژانس با هدف توسعه و پیشرفت فضای فیزیکی پایگاه‌های اورژانس استان در دست احداث است که از این تعداد پایگاه حسین آباد ناظم ملایر و طائمه نهاوند تکمیل و آماده بهره برداری است.

به گزارش "همدان نیوز"، محمدرضا شکوهی بیان کرد: ساختمان اورژانس وردآورد و فرسفج شهرستان تویسرکان و پایگاه همه کسی شهرستان بهار نیز با پیشرفت ۹۰ درصدی به زودی تکمیل و آماده بهره‌برداری می شود.

وی با بیان اینکه ساختمان ستادی فامنین ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد اضافه کرد: همچنین در شهرستان بهار، ساختمان حسن قشلاق در حال تایید نقشه ساخت است.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیرحوادث دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار کرد: ساختمان اورژانس قهورد سفلی کبودرآهنگ با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است.

شکوهی ادامه داد: ساختمان پایگاه پنج شهری ملایر پنج درصد و ساختمان اورژانس گیان نهاوند ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ساختمان اورژانس طائمه نهاوند با ۱۰۰ درصد پیشرفت، تکمیل و آماده بهره‌برداری است.

وی با بیان اینکه ساختمان اورژانس قینرجه رزن ۲۰ درصد پیشرفت دارد اظهارکرد: ساختمان ستاد مرکز اورژانس استان ۴۰ درصد پیشرفت و ساختمان اورژانس بعثت ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیرحوادث دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه سه پایگاه اورژانس در دولت سیزدهم بهره برداری شده است یادآوری کرد: ۱۲۰ میلیارد ریال در سفر هیات دولت برای ساخت پایگاه های اورژانس مصوب شد که تاکنون ۵۰ میلیارد ریال اختصاص یافته است و در صورت تامین مابقی اعتبار می توان این طرح ها را امسال به سرانجام رساند.

شکوهی اضافه کرد: هر یک از پایگاه های اورژانس استان بین ۱۲۰ تا ۱۳۰ مترمربع مساحت دارای اتاق های کار، استراحت و پارکینگ خودرو و ۹ نیرو است که برای ساخت هر یک از آنها ۳۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه می شود.

وی گفت: با بهره برداری از ۱۳ طرح یاد شده تنها یک پایگاه در مهاجران بهار به شمار پایگاه های موجود اضافه می شود چرا که در مابقی مناطق نیروهای اورژانس در مکان استیجاری یا اتاق مرکز بهداشت مستقر هستند که با تکمیل ساختمان به این محل منتقل می شوند.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیرحوادث دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: تنها یک پایگاه کانکسی در همدان فعال است که با تکمیل ساختمان ستادی این پایگاه نیز برچیده می شود.

شکوهی گفت: دانشگاه علوم پزشکی همدان با در نظر گرفتن دانشکده اسدآباد دارای ۷۳ پایگاه اورژانس است که هفت پایگاه در اسدآباد قرار دارد همچنین یک پایگاه امداد هوایی اورژانس در همدان فعال است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن