Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی راه‌اندازی 6 پایگاه هلال احمر سال گذشته در همدان

راه‌اندازی 6 پایگاه هلال احمر سال گذشته در همدان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر همدان با اشاره به اینکه تعداد پایگاه های امداد و نجات استان ۴۵ درصد افزایش یافته است گفت: ۶ پایگاه هلال احمر به شمار پایگاه های موجود سال گذشته اضافه شد.

به گزارش "همدان نیوز"، علی سنجربگی اضافه کرد: این پایگاه ها در جاده های قهاوند - مرادبلاغی، اسدآباد - کنگاور، تویسرکان - گنجنامه، نهاوند - نورآباد، تویسرکان - کنگاور قرار دارد همچنین در مجتمع خدماتی رفاهی پارس واقع در اتوبان همدان - ساوه یک پایگاه امداد جاده ای کانکسی اضافه شد.

وی با بیان اینکه هم اینک ۱۸ پایگاه در استان فعال است گفت: ۷۸۶ عملیات امداد و نجات توسط امدادگران هلال احمر سال گذشته در همدان انجام شد که هشت هزار و ۹۴۹ نفر از این خدمات بهره مند شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر همدان اظهارکرد: تجهیز و نونوار کردن ناوگان امدادی جمعیت هلال احمر با توزیع خودروهای خریداری شده در حال انجام است.

سنجربگی بیان کرد: در حوزه آموزش ۲ هزار و ۴۸ دوره حضوری برای ۱۰۷ هزار نفر برگزار و یک هزار و ۲۷۹ محتوای آموزشی تولید و در فضای مجازی منتشر شد که ۳۲۷ هزار نفر از این محتواها بهره مند شدند.

وی گفت: بر اساس تشکیلات مصوب سازمان امداد و نجات در هر استان باید یک تیم «واکنش سریع» فعال و مستقر شود که در همدان سال گذشته ۱۰ تیم یعنی برای هر شهرستان یک تیم تشکیل شد که ۲۴ ساعته در حال آماده باش هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر همدان درباره آخرین وضعیت راه اندازی پایگاه پشتیبانی غرب کشور گفت: ایجاد این پایگاه نیازمند ۳۰ هکتار زمین است که تاکنون ۱۰ جلسه در این باره تشکیل شده اما به نتیجه نرسیده ایم.

سنجربگی با بیان اینکه حتی راضی به اختصاص پنج هکتار زمین برای ایجاد این پایگاه شدیم ادامه داد: در صورت رفع مشکل زمین و اختصاص مکان مورد نیاز و ساخت پایگاه پشتیبانی، تجهیزات پیشرفته و به روز در اختیار همدان قرار می گیرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن