Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی بیماران همدان وارفارین را از کدام داروخانه بخرند؟

بیماران همدان وارفارین را از کدام داروخانه بخرند؟

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی همدان، گفت: در حال حاضر داروی وارفارین فقط در داروخانه بیمارستان قلب فرشچیان‌ همدان توزیع می‌شود.

به گزارش "همدان نیوز"، قدرت‌الله رستمی با بیان اینکه وارفارین یک دارویی است که از لخته شدن خون جلوگیری می‌کند و در بیماران قلبی کاربرد داشته و تجویز و مصرف می‌شود، اظهار داشت: در حال حاضر توزیع آن فقط در داروخانه بیمارستان فرشچیان همدان انجام می‌شود، اما به‌زودی در داروخانه هلال احمر هم‌ عرضه خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه این دارو وارداتی است و با محدودیت وارد کشور می‌شود، تصریح کرد: فعلا به اندازه نیاز 20 روز بیمار دارو در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی همدان از فعالیت کارشناسان دارویی در  سامانه 190 خبر داد و گفت: همکاران از طریق این سامانه تلفنی اطلاعات مربوط به کمبودهای دارویی، محل توزیع داروهای کمیاب و مشاوره‌های دارویی را در اختیار بیماران قرار می‌دهند.

رستمی افزود: بنابراین بیماران می‌توانند برای اطلاع از اینکه داروس مورد نیاز خود در کدام داروخانه سطح شهر موجود است از ساعت 8 صبح تا 8 شب با سامانه 190‌ تماس بگیرند.

وی از رفع مشکل کمبود در زمینه شیر خشک و انسولین در استان خبر داد و گفت: خوشبختانه با ثبت سیستمی کد ملی نوزادان در داروخانه‌ها مشکل مقطعی کمبود شیرخشک برطرف شده و با توزیع هدفمند توانستیم جلوی قاچاق و سوءاستفاده از این‌ کالا را بگیریم.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی همدان، بیان کرد: در زمینه تامین انسولین مورد نیاز بیماران دیابتی هم مشکلی وجود ندارد و بیماران می‌توانند در فواصل زمانی معین، همه انسولین‌های ثبت شده در نسخه الکترونیکی خود را خریداری کنند.

رستمی درباره توزیع داروهای خاص و بیماران مبتلا به سرطان نیز عنوان کرد: خوشبختانه وضعیت ما نسبت به قبل بهتر شده، نمی‌گوییم کمبود وجود ندارد، اما تلاش کردیم تا با مدیریت توزیع کمبودهای مقطعی در برخی داروها را هم به حداقل برسانیم‌.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن