Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی جشن گلریزان در همدان برگزار می‌شود

جشن گلریزان در همدان برگزار می‌شود

دادستان همدان با اشاره به برگزاری جشن گلریزان در اواخر هفته جاری گفت: سالیان بسیاری است که این مهم به همت ستاد دیه استان اجرایی شده و زمینه آزادی تعداد قابل توجهی از مددجویان نیازمند را فراهم ساخته است.

به گزارش "همدان نیوز"، عباس نجفی افزود: برگزاری این مراسم خداپسندانه، با زمینه‌سازی برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و بازگشت آنها به آغوش گرم خانواده، کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه را به دنبال خواهد داشت.

وی ستاد دیه را ستادی مردمی معرفی و مطرح کرد: آزادی زندانیان و کمک به محکومان قطعی در جرائم غیرعمدی و محکومیت‌های قطعی مالی ناشی از تسبیب و موجب ضَمان و دیگر عقود مدنی از اهداف و اولویت‌های این ستاد است که منابع مالی آن از سوی خیران نیک‌اندیش تأمین می‌شود.

نجفی با بیان اینکه مرتکبان جرائم عمد به طور کلی از حوزه شمول فعالیت‌های ستاد دیه خارج هستند، تصریح کرد: با این وجود تلاش برای دریافت رضایت و سازش در این گونه جرائم بدون پرداخت وجه از سوی ستاد دیه بلامانع است.

وی افزود: ستاد دیه پل ارتباطی مردم و خیران با سازمان زندان‌ها تحت نظارت دستگاه قضایی برای شناسایی افراد نیازمند و تخصیص هدفمند کمک‌های مردمی، کار خود را با قوت دنبال می‌کند.

دادستان همدان اظهار کرد: در این راه خیر رسانه‌های استان می‌توانند با تبیین فعالیت‌های اثربخش ستاد دیه، همراه خیران ولایی بوده و در ترغیب و تشویق مردم، برای کمک به آزادی زندانیانی که ناخواسته و بنا به دلایلی دچار مشکلات مالی شده و به دور از خانواده در زندان هستند، کوشا و پویا باشند.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت های ستاد دیه تحت نظارت دستگاه قضایی برای شناسایی مددجویان نیازمند و تخصیص هدفمند کمک‌های مردمی است و در این راستا رسانه‌ها می‌توانند تبیین‌گری روشن برای جذب کمک خیران باشند.

نجفی با اشاره اینکه در آموزه‌های دینی ما بر دستگیری از نیازمندان تأکید بسیار شده است، گفت: چنانچه شاهد هستیم خداوند متعال در آیه ۲۷۴ سوره بقره می‌فرمایند «آنها که اموال خود را، شب و روز، پنهان و آشکار، انفاق می‌کنند، مزدشان نزد پروردگارشان است، نه ترسی بر آنهاست و نه غمگین می‌شوند».

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن