Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی راه‌اندازی پویش سفر ایمن در ۱۴ نقطه استان همدان

راه‌اندازی پویش سفر ایمن در ۱۴ نقطه استان همدان

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان از راه‌اندازی پویش سفر ایمن در ۱۴ نقطه این استان خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز"، مهرداد آهکی گفت: پویش سفر ایمن با کمک پلیس‌راه، اورژانس، هلال احمر و امور عشایری انجام می‌شود و رانندگان می‌توانند در این نقاط استراحت کرده سپس به سفر خود ادامه دهند.

وی با بیان اینکه رفع نقاط پرحادثه در استان نقش مهمی در کاهش تصادفات داشت، افزود: اداره‌کل راهداری همدان از ابتدای طرح نوروزی تلاش می‌کند بهترین خدمات را به مسافران ارائه دهد.

آهکی با اشاره به اینکه از آغاز سفرهای نوروزی شاهد کاهش چشمگیر تصادفات در سطح جاده‌های استان هستیم، بیان کرد: براساس آمار روزانه در این مدت همدان جزء رتبه‌های برتر کشور در کاهش تصادفات نوروزی بوده است.

وی مطرح کرد: پویش «چشم به راهیم» در کیلومتر۴۰ جاده همدان-ساوه، همزمان با کل کشور راه‌اندازی شده و در حال اجرا است و بر اصل دو ساعت رانندگی ۱۵ دقیقه استراحت تأکید می‌کند.

آهکی در پایان گفت: به منظور ارتقاء ایمنی راه‌های استان در ایام نوروز بیش از ۳۸۰۰‌ کیلومتر خط کشی، ۸۰۰۰ کیلومتر شانه‌سازی، تعدیل شیب شیروانی و پاکسازی پارکینگ جاده‌ای و حریم راه، ۲۱ کیلومتر نصب نیوجرسی، ۱۸ هزار عدد نصب تابلو و علائم، رفع ۳۱ نقطه حادثه‌خیز، رنگ‌آمیزی و ایمن‌سازی ۲۰۰ تقاطع در سطح محورهای همدان انجام شده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن