Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی وعده استقرار بالگرد در همدان و خریداری آمبولانس و خودروی نجات

وعده استقرار بالگرد در همدان و خریداری آمبولانس و خودروی نجات

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان همدان از آغاز طرح امدادرسانی خدمات نوروزی خبر داد و گفت: شماره ۱۱۲ به صورت ۲۴ ساعته در خدمت مردم است و حتی بدون سیم‌کارت نیز قابلیت شماره‌گیری دارد.

به گزارش "همدان نیوز"، علی سنجربگی پنجشنبه ۲۵ اسفندماه در جمع خبرنگاران به مناسبت طرح خدمات نوروزی جمعیت هلال احمر، اظهار کرد: جمعیت هلال‌احمر استان، همگام با جمعیت هلال احمر کشور و سایر دستگاه‌های خدمات‌رسان با سه طرح ملی در خدمت مردم هستیم.

سنجربگی با اشاره به طرح خدمات امدادونجات نوروزی، اضافه کرد: این طرح با شعار "تا بی‌نهایت همراهتان هستیم" از ۲۴ اسفندماه آغاز شده است و تا ۱۵ فروردین‌ماه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه ۱۹ پایگاه ثابت و موقت جاده‌ای برای این طرح در نظر گرفته شده است، افزود: تیم واکنش سریع و آنست، ۷۰ دستگاه خودروی عملیاتی و ۱۵۰ نفر نیروی نجاتگر در طرح حضور دارند همچنین به ما قول دادند بالگرد در استان مستقر شود، هر زمان بالگرد احتیاج داشته باشیم حتی اگر در استان حضور نداشته باشد از استان‌های همجوار تامین می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان همدان خاطرنشان کرد: بیش از ۴۵۰ نفر از جمعیت، دوره بازآموزی را برای این طرح، گذراندند و از آمادگی لازم برخوردارند.

سنجربگی در رابطه با در طرح ملی خدمات بشر دوستانه، بیان کرد: این طرح با شعار "جوانان، سفیران ایمنی، سلامت و نشاط اجتماعی" از ۲۵ اسفندماه تا ۱۴ فروردین‌ماه انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح رویکرد فرهنگی و آموزشی دارد، گفت: فضای دوستدار کودک، پویش ملی بهبود رفتارهای ترافیک ساز رانندگان و جشنواره فیلم و عکس بشردوستی در این طرح انجام می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان همدان یادآور شد: خدمات آموزشی و مهارتی و اطلاع رسانی به مسافران‌ در چهار پست ثابت و سه پست سیار با تعداد ۳۵ نفر عضو جمعیت هلال‌احمر در این طرح صورت می‌گیرد.

سنجربگی با اشاره به طرح ملی هلال رحمت، اظهار کرد: این طرح از چند هفته گذشته آغاز شده و به جمع‌آوری کمک خیرین برای کمک به نیازمندان در عید و ماه رمضان پرداخته که این طرح صددرصد داوطلبانه است و دخالت اداری نداریم

.وی در رابطه با اقدامات جمعیت هلال‌احمر استان همدان توضیح داد: جمعیت هلال‌احمر استان همدان در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱ بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار خدمت ارائه کرده که به مناسبت کنگره ۸۰۰۰ شهید استان و ۱۰۰ سالگی فعالیت جمعیت هلال‌احمر، برای هر شهید ۱۰۰ خدمت در نظرگرفتیم.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان همدان با اشاره به کاشت ۱۰۰ هزار درخت در کشور، تصریح کرد: ۱۰۰ هزار درخت به مناسبت هفته درختکاری در کشور کاشته شد که ۲۰۰۰ اصله مربوط به استان همدان بود.

سنجربگی در رابطه با ناوگان خودرویی جمعیت هلال‌احمر استان همدان بیان کرد: چند سالیست که خودروی جدید نخریدیم و خودروها چند سال است که استفاده می‌شود. این خودروها بازسازی شدند و آماده هستند اما نیاز به نوسازی و به روز کردن ناوگان داریم و قرار است تعدادی آمبولانس و خودروی نجات خریداری شود.

وی با اشاره به طرح ۲۰۲۰، توضیح داد: در طرح توانمندسازی محلات کم برخوردار، سهم استان همدان چهار محله بود که در دو محله نیز به صورت داوطلبانه اقدامات لازم را انجام دادیم. در کوی کوثر همدان، سر جوی ملایر، کولی آباد کبودراهنگ‌، ماماهان فامنین، لامیان تویسرکان و چنار اسدآباد، کمک‌های مومنانه، آموزش مهارت زندگی و مقابله با اعتیاد را انجام دادیم.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان همدان در رابطه با تخصیص اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان، گفت: ۴۰ میلیارد تومان قرار بود طی دو سال به جمعیت هلال احمر استان تخصیص پیدا کند که تاکنون ۹ میلیارد تخصیص گرفتیم.

سنحربگی ادامه داد: تجهیزات بی‌سیم ما به صورت آنالوگ بود که آن را به دیجیتال تبدیل کردیم همچنین جنوب استان تا هفته گذشته از نظر پوشش بی‌سیم ضعیف بود اما خوشبختانه جنوب استان نیز تحت پوشش ارتباطی بی سیم قرار گرفت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شماره ۱۱۲ جمعیت هلال‌احمر استان همدان با موبایل بدون سیم کارت، ریجستری نشده و به هر طریقی قابلیت استفاده دارد و نیاز به اعتبار و آنتن دهی ندارد./ ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن