Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی ۶۹ واحد صنفی استان همدان به علت تخلف بهداشتی پلمب شد

۶۹ واحد صنفی استان همدان به علت تخلف بهداشتی پلمب شد

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: ۶۹ واحد صنفی متخلف طی یک هفته گذشته به دلیل رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی مرتبط با کرونا در سطح استان، شناسایی و پلمب شده است.

به گزارش "همدان نیوز"، لیدا رفعتی اظهار داشت: این واحدهای صنفی شامل هشت رستوران، ۱۲ نانوایی و ۴۹ مورد سایر واحدهای خدماتی می شود.

وی افزود: همچنین متصدیان ۶۶۳ واحد صنفی استان همدان نیز به علت کم توجهی به اخطارها و توصیه های ارائه شده از سوی نهادهای مسئول به مراجع قضایی معرفی شدند که بیشترین میزان آن مربوط به نانوایی ها با ۱۴۳ مورد و پس از آن کارگاه ها و صنایع کوچک با ۷۲ مورد است.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان خاطرنشان کرد: سه هزار و ۷۱۱ مورد بازدید از مراکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی استان همدان در یک هفته گذشته انجام شده است که در ۲ هزار و ۵۱۷ واحد معادل ۶۸ درصد واحدهای صنفی، شاهد اجرای موازین قانونی مرتبط با بهداشت فردی بودیم.

رفعتی با اشاره به اینکه در این زمینه بیشترین میزان رعایت بهداشت فردی مربوط به ورزشگاه، سالن سینما و تئاتر، فرودگاه و پایانه های مسافربری درون شهری با ۱۰۰ درصد است، اظهار داشت: متصدیان ۸۷ درصد واحدهای صنفی و خدماتی استان همدان واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

به گفته وی، ۷۵ درصد از مراجعان به اماکن عمومی در استان همدان از ماسک استفاده نمی کنند و این آمار در ورزشگاه، مراکز تفریحی، استخرهای شنا و مراکز تفریحی آبی و پایانه های مسافربری درون و برون شهری ۱۰۰ درصد است.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان میزان رعایت پروتکل فاصله گذاری اجتماعی در مراکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی استان را ۲۵ درصد عنوان کرد.

رفعتی افزود: همچنین ۸۷ درصد معادل سه هزار و ۷۴ واحد از مجموع مراکز بازرسی شده استان به دستگاه تهویه مناسب مجهز هستند./ ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن