Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی نزدیک به ۷۰ درصد اماکن عمومی همدان دستگاه تهویه هوا دارند

نزدیک به ۷۰ درصد اماکن عمومی همدان دستگاه تهویه هوا دارند

مدیر سلامت محیط و کار معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: بررسی های انجام شده در یک هفته گذشته نشان دهنده این است که ۶۸ درصد اماکن عمومی در این استان مجهز به دستگاه سیستم تهویه هوا هستد.

به گزارش "همدان‌نیوز"، لیدا رفعتی با اعلام این خبر اظهار داشت: بازرسان این مجموعه چهار هزار و ۹۳۷ واحد را در یک هفته گذشته بازرسی کردند که از این تعداد سه هزار و ۳۳۹ واحد دارای دستگاه تهویه مناسب و استاندارد بودند.

وی خاطرنشان کرد: نیمی از سالن های سینما و تئاتر و پایانه های مسافربری به سیستم تهویه هوا مجهز بودند همچنین تالارهای پذیرایی و مدارس با ۵۵ درصد بانک ها با ۵۷ درصد کمترین درصد مجهز بودن به تهویه هوا را به خود اختصاص دادند.

مدیر سلامت محیط و کار معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با بیان اینکه ۶۱ درصد مراجعان به اماکن عمومی برای محافظت از خود در برابر کرونا ماسک می زنند که کمترین میزان استفاده از ماسک مربوط به استخرها و مراکز آبی با ۲۹ درصد، مراکز تفریحی و شهربازی با ۵۰ درصد و مراکز ورزشی و نانوایی ها ۵۹ درصد است.

رفعتی تصریح کرد: همچنین میزان رعایت فاصله گذاری فیزیکی نیز ۶۱ درصد که در نتیجه بازرسی از چهار هزار و ۹۳۷ واحد و اماکن عمومی و خدماتی در یک هفته گذشته سه هزار و ۹ واحد این مولفه را رعایت کرده بودند.

وی ادامه داد: کمترین میزان رعایت فاصله گذاری اجتماعی مربوط به استخرها و مراکز تفریحی آبی با ۴۳ درصد، سالن سینا و تئاتر و پایانه های مسافربری درون شهری ۵۰ درصد و بانک ها ۵۵ درصد است.

مدیر سلامت محیط و کار معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: پس از بازرسی های صورت گرفته در یک هفته گذشته مشخص شد که تنها در ۷۶ درصد معادل سه هزار و ۷۳۸ واحد بهداشت فردی رعایت شده است.

وی اظهار داشت: ۶۵۱ واحد صنفی و خدماتی استان در یک هفته گذشته به علت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی به مرجع قضایی معرفی شدند که بیشترین موارد به ترتیب مربوط به نانوایی ها ۱۱۹ واحد و کارگاه ها و صنایع کوچک ۸۴ واحد بوده است.

مدیر سلامت محیط و کار معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: در این مدت ۴۴ واحد شامل ۹ نانوایی، چهار رستوران و مابقی دیگر اماکن و مراکز صنفی و خدماتی به علت تخلفات بهداشتی تعطیل و پلمب شدند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن