Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی معدوم سازی ۴۰۰ کیلوگرم گوشت فاسد در یکی از قصابی‌های همدان

معدوم سازی ۴۰۰ کیلوگرم گوشت فاسد در یکی از قصابی‌های همدان

b_150_150_16777215_00_images_goosht.fased.jpg

مدیرکل دامپزشکی استان همدان از ضبط و معدوم سازی ۴۰۰ کیلوگرم گوشت قرمز غیر قابل مصرف از یکی از قصابی‌های همدان خبر داد.

به گزارش "همدان‌نیوز"، دکتر محمودرضا رسولی اظهارکرد: بازرسی‌ها توسط مجموعه دامپزشکی به صورت مدون و برنامه‌ریزی شده از تمامی سطح مختلف شهر، حاشیه شهر و داخل شهر بازرسی انجام می‌شود.
وی افزود: نظارت و بازرسی از مراکز عرضه و توزیع گوشت و مواد خام دامی و قصابی‌ها به صورت مداوم انجام می‌شود و در این راستا در عصر روز گذشته ۲۰ مهر ماه از یک قصابی ۴۰۰ کیلوگرم گوشت قرمز غیر قابل مصرف ضبط و معدوم سازی شد.
مدیر کل دامپزشکی استان همدان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود از ضبط و معدوم سازی ۲۹۱ کیلوگرم مرغ تاریخ منقضی توسط بازرسین دامپزشکی همدان خبر داد و گفت:در پی بازرسی صورت گرفته توسط بازرسان بهداشتی دامپزشکی مقدار ۲۹۱ کیلوگرم گوشت مرغ تاریخ منقضی از یک واحد صنفی کشف، ضبط و امحاء شد.
وی خاطرنشان کرد: در راستای صیانت از بهداشت و سلامت عمومی جامعه و همچنین تلاش در راستای تحقق شعار نظارت دامپزشکی از مزرعه تا سفره، بازرسان بهداشتی دامپزشکی استان در قالب دو شیفت کاری صبح و بعدازظهر  فعالیت خود را با هدف نظارت بر مراحل تولید، نگهداری، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی سالم و بهداشتی به‌صورت مرتب و روزانه انجام می‌دهند.
وی افزود: در پی بازرسی کارشناسان نظارت بر بهداشت عمومی این اداره از واحدهای تولید، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی سطح شهر همدان، مقدار ۲۹۱ کیلوگرم گوشت مرغ به‌علت انقضاء تاریخ مصرف درحضور کارشناسان تعزیرات حکومتی امحاء شد.
دکتر رسولی در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان درصورت مشاهده تخلفات بهداشتی می‌توانند به مجموعه دامپزشکی موضوع را از طریق سامانه ۱۵۱۲ اطلاع‌رسانی کنند./ ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن