Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر علمی بیش از ۱۳ هزار نفر در آزمون های فنی و حرفه ای همدان شرکت کردند

بیش از ۱۳ هزار نفر در آزمون های فنی و حرفه ای همدان شرکت کردند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای همدان گفت: ۱۳ هزار و ۵۹۵ نفر سه ماهه نخست ۱۴۰۳ با هدف سنجش و ارزشیابی مهارتی در آزمون‌های مختلف فنی و حرفه‌ای این استان شرکت کردند.

به گزارش "همدان نیوز"، وهب مختاران اظهار کرد: هشت هزار و ۸۳۵ نفر از شرکت کنندگان در آزمون های فنی و حرفه ای همدان مرد و چهارهزار و ۷۶۰ نفر زن هستند.

وی افراد شرکت کننده در آزمون آنلاین را پنج هزار و ۷۵۰ نفر عنوان کرد و از مشارکت ۵۷۵ نفر در آزمون های تفاهم نامه خبر داد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان گفت: در آزمون های هماهنگ نیز ۲ هزار و ۲۱۵ نفر شرکت کردند و سه هزار و ۶۷۹ نفر از شرکت کنندگان نیز در رشته صنعت ساختمان مورد سنجش قرار گرفتند.

مختاران ادامه داد: کارآموزان در رشته های مختلف مانند صنایع دستی، جوشکاری، مکانیک، فناوری اطلاعات، طراحی دوخت، مراقبت زیبایی، حسابداری، مدیریت خانواده، گردشگری، صنایع چوب، برق و اتومکانیک مورد ارزیابی مهارتی قرار گرفتند.

وی اولویت اصلی مهارت‌آموزی در مراکز فنی و حرفه‌ای را ایجاد فرصت‌های شغلی اعلام و یادآوری کرد: ۷۰ درصد از کارآموزان فنی و حرفه‌ای استان سال گذشته موفق به کسب نمره قبولی در آزمون ها شدند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: افراد پس از حضور در دوره های مهارتی بخش دولتی و خصوصی برای دریافت گواهینامه از سازمان آموزش فنی و حرفه ای باید در آزمون ها شرکت کنند.

مختاران ادامه داد: این آزمون ها شامل آزمون هماهنگ، صنعت ساختمان، تفاهم نامه، ادواری و آنلاین است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن