Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر علمی بارندگی‌های همدان 80 درصد افزایش یافت

بارندگی‌های همدان 80 درصد افزایش یافت

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان، گفت: آمار بارندگی در استان همدان نسبت سال زراعی پارسال حدود ۸۰ درصد افزایش داشته است‌.

به گزارش "همدان نیوز"، محمد حسن باقری شکیب از افزایش بارش‌ها در استان همدان نسبت به سال زراعی گذشته خبر داد و اظهار داشت: میانگین بارندگی‌های استان نسبت در سال زراعی امسال نسبت به آمار سال زراعی پارسال 80 درصد افزایش داشته است‌.

وی با بیان اینکه میانگین بارش‌های استان از  از ابتدای سال زراعی تاکنون 333 میلی‌متر بوده است، تصریح کرد: این در حالی است که میانگین بارندگی‌های پارسال 219 میلی‌متر بوده است.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان با اشاره به اینکه بیشترین افزایش بارندگی در استان مربوط به شهرستان‌های همدان و نهاوند بوده است، عنوان کرد: آمار بارندگی در شهرستان همدان نسبت به آمار بلند مدت 66 میلی‌متر افزایش داشته است.

باقری شکیب با بیان اینکه در مجموع میزان بارش‌های استان همدان در سال زراعی امسال نسبت به آمار بلندمدت حدود 10 درصد افزایش یافته است، گفت: امیدواریم با بارش باران در روزهای آینده رشد بهتری را داشته باشیم.

وی به پیش‌بینی وضعیت هوا در روزهای آینده پرداخت و اظهار داشت: در 24 ساعت آینده وقوع رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید در نقاط مختلف استان پیش‌بینی می‌شود.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان با بیان اینکه از فردا تا اواسط هفته آینده آسمان صاف و بدون بارندگی را خواهیم داشت‌، تصریح کرد: در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه دمای هوای بسیاری از شهرستان‌های استان، 2 تا 4 درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد‌.

باقری شکیب افزود: برای صبح پنجشنبه کمینه دما در بعضی از نقاط استان به 2 درجه سانتی‌گراد خواهد رسید، اما دماهای روزانه روند افزایشی پیدا می‌کند.

وی به وضعیت دمای استان در شبانه روز گذشته اشاره کرد و گفت: در این مدت شهرستان‌های فامنین و بهار با حداکثر دمای 16 درجه به عنوان گرمترین نقاط استان و گل تپه با حداقل دمای 3 درجه خنک‌ترین نقطه استان ثبت و گزارش شده است.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان، افزود: در طول 24 ساعت گذشته دمای هوای شهرستان همدان بین 15 و 6 درجه سانتیگراد در نوسان بوده است‌./ تسنیم

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن