Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس گره کور ترافیک همدان با قطار سبک شهری باز می‌شود

گره کور ترافیک همدان با قطار سبک شهری باز می‌شود

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با اشاره به راهکار اساسی برون‌رفت از ترافیک سنگین همدان گفت: طبق اذعان کارشناسان راهکار در ایجاد قطار شهری سبک یا ترامواست.

به گزارش "همدان نیوز"، حمیدرضا حاجی‌بابایی با اشاره به معضل ترافیک سنگین در شهر، حل این مشکل را ایجاد قطار شهری یا تراموا دانست.

وی افزود: کارشناسان و متخصصان ذی‌ربط در کشور و استان و همچنین وزارت دفاع راهکار اساسی برون‌رفت از ترافیک شهر را در این مسئله می‌دانند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه این طرح هیچ مشکلی برای اجرا ندارد افزود: از مزایای این طرح آسیب نرساندن به میراث فرهنگی شهر است از سوی دیگر اعتبار لازم در راستای اجرا توسط وزارت دفاع و بانک‌ها تامین می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: آنچه تاکنون مورد بررسی وزارت دفاع قرار گرفته، مسیرهایی چون رینگ دوم شهر همدان، خط پلیس راه جاده کرمانشاه به باغ بهشت و خط چراغ قرمز تا پلیس تهران است.

حاجی‌بابایی با اشاره به اینکه این مسیرها از نظر کارشناسان ظرفیت دارد ادامه داد: با تعریف تعدادی ایستگاه می‌توان تا ۷۰ درصد ترافیک شهر همدان با نقشه خاص را حل کرد.

طرح معطل مطالعه شهرداری است

وی در ادامه یادآور شد: این طرح در مجلس مصوب شده همچنین وزارت کشور تایید و به سازمان برنامه و بودجه نامه ارسال کرده است از همین رو منتظر مطالعه توسط شهرداری همدان هستیم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با تاکید بر اینکه منابع مالی از راه‌های گوناگون تعریف و تامین می‌شود تا این پروژه مهم اجرایی شود گفت: کارشناسان می‌تواند در این حوزه ورود کنند چراکه سال‌ها در مورد این طرح به عنوان راهکار حل ترافیک صحبت شده در حالی که ترافیک هر روز از روز قبل بدتر می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: پروژه‌هایی که به بافت سنتی و میراث فرهنگی شهر آسیب وارد می‌کنند قطعا چالش به حساب می‌آیند بنابراین از استانداری، شهرداری، فرمانداری، میراث فرهنگی، کارشناسان و افرادی که نگران آینده همدان هستند درخواست داریم در اجرای این طرح مساعدت کنند.

حاجی‌بابایی در پایان گفت: این طرح در سال ۹۹_۹۸ به مجلس ارائه و مصوب شده است که با اجرای آن مشکل ترافیک همدان تا سال‌های سال حل خواهد شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن