Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس اختصاص ۳۸ هزار میلیارد تومان به طرح رتبه‌بندی معلمان

اختصاص ۳۸ هزار میلیارد تومان به طرح رتبه‌بندی معلمان

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی از اختصاص ۳۸ هزار میلیار تومان به آموزش پروش خبر داد و گفت: این بودجه با حمایت دولت و مجلس برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان تخصیص یافته است.

به گزارش "همدان‌نیوز"، حمیدرضا حاجی بابایی در آئین تجلیل از معلمان و منتخبان سرآمد آموزش و پرورش استان همدان اظهار داشت: به رغم کمبود اعتبار در بخشهای مختلف کشور، در بودجه سال ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی
تلاش کرد سهم آموزش وپرورش را افزایش دهد.

وی با بیان اینکه نگاه مسئولان به معلمان دلسوزانه و مثبت است خاطرنشان کرد: این کار در راستای تقویت اجرای نظام رتبه بندی معلمان و همچنین جلب رضایت این قشر زحمتکش و فداکار انجام شده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: دولت برای اجرای این طرح ۲۵ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته بود که مجلس ۱۳ هزار میلیارد تومان به این رقم اضافه کرد که در چهل سال گذشته بی سابقه است.

وی تصریح کرد: علاوه بر این ۹ هزار میلیارد تومان به اعتبارات مدرسه سازی اضافه کردیم و انتظار رشد چشمگیر در این بخش داریم.

حاجی بابایی با اشاره به کمبود معلم در سطح کشور گفت: ۳۰۰ هزار معلم در سراسر کشور کم داریم که با تجمیع و افزایش شمار دانش آموزان در کلاسهای درس این کمبود جبران شده و این معنایی جز کمفروشی در مدارس ندارد.

به گفته وی، استاندارد تعداد دانش آموز در یک کلاس ۱۹ نفر است که در مدارس ما این رقم به طور میانگین ۲۶ نفر است که نیازمند اصلاح و بازنگری است.

نماینده مردم همدان و فامنین در خانه ملت با ابراز گلایه از برقراری مدارس دو نوبته تاکید کرد: این دسته از مدارس ظلم به دانش آموزان است زیرا در شیفت بعد ظهر کارایی و یادگیری دانش آموزان کاهش می یابد.

وی با تاکید بر اجرای سند تحول بنیادین ابراز امیدواری کرد: اجرای این طرح سودمند می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات و گرفتاری های آموزش و پرورش باشد.

حاجی بابایی گفت: سیستم تعلیم و تربیت کشور نیازمند تحول است و این سندبه تمام زوایای علمی و تربیتی دانش آموزان توجه کرده است./

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن