Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس کشور ۸۰ هزار معلم کم دارد

کشور ۸۰ هزار معلم کم دارد

b_150_150_16777215_00_images_Fallahi51.jpgنماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه در حال حاضر ۱۵۰ هزار مدیر٬ معاون٬ معلم بازنشسته و حق‌التدریس برای رفع کمبود معلم در مدارس کشور به‌‌‌کار گرفته شده‌ گفت: با تمام اقدامات صورت گرفته هنوز با کمبود ۷۰ تا ۸۰ هزار معلم روبه‌رو هستیم.

به گزارش "همدان‌نیوز"، حجت‌الاسلام احمد حسین فلاحی درباره وضعیت بازگشایی مدارس و معضل کمبود معلم اظهار داشت:‌ در مدارس کشور با کمبود 220 هزار معلم در مدارس کشور روبه‌رو بودیم که دولت توانسته با به‌کارگیری نیروهای بازنشسته و حق‌التدریس بخشی از این کمبود را برطرف کند.
وی با اعلام اینکه در حال حاضر 150 هزار مدیر٬ معاون٬ معلم بازنشسته و حق‌التدریس برای رفع این معضل در مدارس به‌کار گرفته شده‌اند افزود:‌ با تمام اقدامات صورت گرفته هنوز  با کمبود 70 تا 80 هزار معلم روبه‌رو هستیم.
عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با این توضیح که مجلس در عرصه نقش نظارتی دارد گفت: دولت هر طور شده باید این مشکل را برطرف کند حالا چه از طریق اعمال 28 و خرید خدمت یا از طریق انتقال نیروهای دستگاهای دیگر به این مجموعه انجام می‌شود.
وی درباره وضعیت استان همدان نیز با این توضیح که استان در بخش کمبود معلم وضعیت مناسبی ندارد عنوان کرد: چندی پیش با کمبود نزدیک به هزار معلم در سطح استان روبه‌رو بودیم که این مشکل را مسئولان با به‌کارگیری  افراد حق‌التدریس بازنشسته و غیره تلاش کردند برطرف کنند هر چند هم اکنون باز هم با کمبود  320 معلم در  استان همدان روبه‌رو هستیم.
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه مسئولان مربوطه در استان برای رفع این مشکل از افرادی استفاده کرده‌اند که نباید تدریس کنند و حتی برخی گزارش‌ها حاکی است با وجود کمبود معلم در مناطق حاشیه‌ای و کم برخوردار معلمان این مناطق را به دیگر مدارس شهر  انتقال داده‌اند که اگر این گزارش درست باشد جای تاسف دارد.
وی درباره حضور دانش‌آموزان و دانشجویان در مدارس و دانشگاه نیز مطرح کرد: طبق اعلام قبلی دانشجویان و دانش‌آموزان مقطع متوسطه اول و دوم از 15 آبان می‌توانند در کلاس‌های درس حاضر شوند همچنین زمان حضور دانش‌آموزان دوره ابتدایی در مدارس و آغاز کلاس‌های حضوری درس نیز آذرماه اعلام شده است./ تسنیم

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن