Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر دولت دوازدهم افتاح مرکز سرطان غرب کشور در همدان با حضور نوبخت

افتاح مرکز سرطان غرب کشور در همدان با حضور نوبخت

b_150_150_16777215_00_images_nobakht58.jpg

فاز یک مرکز جامع سرطان غرب کشور در همدان چهارشنبه 16تیرماه با حضور معاون رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود.

به گزارش "همدان‌نیوز"، استاندار همدان با بیان این خبر گفت: امسال پروژه‌های متعددی را افتتاح کردیم و برای برنامه 90روزه پیش روی  تا پایان شهریورماه  200پروژه را با حضور مقامات کشوری افتتاح می‌کنیم.
سید سعید شاهرخی بیان کرد: این روند در روزهای آینده تا پایان کار دولت تدبیر و امید ادامه پیدا خواهد کرد و نمی‌گذاریم هیچ خللی در کارها به وجود آید. چهارشنبه 16 تیرماه، معاون رئیس‌جمهور برای افتتاح 2هزار واحد مسکن محرومین و  همچنین فاز یک مرکز جامع سرطان غرب کشور در همدان حضور پیدا می‌کند.
وی  گفت: نصب و راه‌اندازی دستگاه‌ها با هدف تسریع روند تجهیز  و با هدف آغاز فعالیت مرکز و پذیرش بیمار انجام شده است. مرکز جامع سرطان یکی از طرح‌های ملی استان همدان به همت بنیاد فرشچیان است که با پیگیری جدی برای تأمین اعتبارات موردنیاز در حال  راه‌اندازی است.
شاهرخی بیان کرد: عملیات اجرایی مرکز جامع سرطان در زمینی به مساحت ۲۴هزار مترمربع با اعتبار اولیه ۱۵۰میلیارد تومان به صورت مشارکتی در قالب ۵۰درصد دانشگاه علوم‌پزشکی و ۵۰درصد بنیاد فرشچیان در سال ۹۷ آغاز شد.
گفتنی است، استان همدان دارای حدود ۲هزار و۵۰۰ بیمار خاص است که مرکز جامع سرطان همدان در صورت بهره‌برداری علاوه‌بر رفع نیاز درمانی بیماران استان، خدمات مناسبی را به بیماران سایر استان‌های کشور هم ارائه خواهد داد.
عملیات اجرایی مرکز جامع سرطان همدان با داشتن اتاق غربالگری، اتاق پیشگیری، مرکز تخصصی پاتولوژی مرجع و مرکز بررسی ژنتیکی،کلینیک‎های لنف، بازتوانی، بخش مشاوره و روانپزشکی، اتاق مشاوره تغذیه و اتاق ثبت تومور و بخش‏‎های رفاهی شامل نمازخانه، استراحت بیماران و بوفه در حال تکمیل است و براساس برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان فعالیت دولت تدبیر و امید به صورت کامل به بهره‌برداری می‌رسد. در جریان سفر سال‌جاری«محمدباقر نوبخت» معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور به همدان ۱۰۰میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل مرکز جامع سرطان این شهر اختصاص یافت.
بهره‌برداری از مرکز جامع سرطان همدان به عنوان سومین اقدام خیرخواهانه بنیاد فرشچیان، در آخرین سال فعالیت دولت دوازدهم می‌تواند بخش قابل توجهی از دغدغه بیماران سرطانی و خانواده‌های آنها را رفع کند./ همدان پیام

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن