Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر دولت دوازدهم خیالمان از موج دوم کرونا راحت است

خیالمان از موج دوم کرونا راحت است

b_150_150_16777215_00_images_namaki102.jpgوزیر بهداشت گفت: اگر در پاییز با موج دوم کرونا روبرو شدیم دیگر خیالمان راحت است که ۲۰ میلیون سفیر سلامت داریم و راحت تر می‌توانیم با این بیماری مقابله کنیم.

به گزارش "همدان نیوز"، سعید نمکی، روز دوشنبه در افتتاحیه طرح هر خانه یک پایگاه سلامت اظهار کرد: گرچه نظام سلامت در کاهش مرگ و میرها و ناتوانی‌ها مؤثر بود اما همواره می‌دانستم که با ساختار دولتی و بدون جامعه محور بودن نظام سلامت راهی به جایی نمی بریم.

وی افزود: برای اینکه بتوانیم جامعه محور به مسائل نگاه کنیم مجبور بودیم سطحی قبل از خانه‌های بهداشت را در محیط تعریف کنیم، بعد از اینکه ریل گذاری طرح‌های نظام سلامت را در ۳ ماه انجام دادیم به فکر افتادیم که چنین ساختاری هم اجرایی کنیم.

نمکی بیان کرد: با این طرح می‌خواهیم از درون خانواده‌ها فردی را بطلبیم که بتواند به عنوان رابط ما و خانواده‌ها باشد که به صورت آزمایشی در ۳ استان همدان، سمنان، قزوین و شهرستان کاشان اجرا کردیم.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: ۲۰ میلیون سفیر سلامت بزرگ ترین و مهم‌ترین افراد در اجرای طرح‌های ملی برای ما هستند وقتی ما ۲۰ میلیون سفیر فعال داشته باشیم دیگر لازم نیست هر روز وزیر بهداشت در تلویزیون حاضر شود و از مردم التماس کند در شرایط کرونایی سفر نروند.

وی گفت: چون بانوان محور این حرکت هستند این طرح را با نام حضرت زهرا (س) شروع می‌کنیم.

نمکی بیان کرد: اگر در پاییز با موج دوم کرونا روبرو شدیم دیگر خیالمان راحت است که ۲۰ میلیون سفیر سلامت داریم و راحت تر می‌توانیم با این بیماری مقابله کنیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن