Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر دولت دوازدهم واکنش وزیر بهداشت به خودکشی دانشجویان

واکنش وزیر بهداشت به خودکشی دانشجویان

b_150_150_16777215_00_images_namaki102.jpg

وزیر بهداشت با اشاره به بیماری افسردگی، گفت: افسردگی عامل بسیاری از ناهنجاری ها است به گونه ای که در ۴۸ ساعت گذشته از ۲ دانشگاه اخبار ناراحت کننده شنیده ام.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط‌عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی‌ ابن‌سینا، سعید نمکی در نشست با هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه امسال ۸ هزار و ۱۰۰ تخت در کشور در  ۶۶ بیمارستان کشور بهره برداری می‌شود، گفت: سال آینده ۶ هزار تخت به ظرفیت فعلی اضافه خواهد شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین با بیان اینکه سالانه ۹۷ تا ۱۰۰ هزار مرگ به دلیل فشار خون بالا وجود دارد، گفت: با اجرایی شدن طرح بسیج ملی کنترل فشار خون تعداد ۲ میلیون و ۶۷۰ هزار مبتلا به فشار خون بالا شناسایی شدند که سهم همدان ۱۴ هزار نفر است.

وی بر لزوم محدود کردن مصرف نمک، تغییر الگوی زندگی و مشارکت بین بخشی برای کاهش فشار خون بالا تاکید کرد و افزود: سالانه ۳۸۰ هزار مرگ وجود دارد که ۳۱۳ هزار مورد مربوط به بیماری غیرواگیر ازجمله سرطان، فشار خون بالا و دیابت و نارسایی کلیه است که کاهش این آمار تنها با همکاری بین بخشی محقق می‌شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یکی از چالش های جدید حوزه بهداشت را بیماری های غیرواگیر دانست و تاکید کرد: نباید به خاطر تاثیر بیماری های غیرواگیر در افزایش مرگ و میر از  بیماری های واگیردار غافل شد.

نمکی اضافه کرد: ۴۰ هزار بیماری «اچ. آی. وی» ثبت شده در کشور وجود دارد که این آمار نوک کوه یخ است و تنها راه ارزان قیمت و پرفایده در زمینه اچ. آی. وی آموزش عمومی است.

وی گفت: بهداشت دهان و دندان مقوله فراموش شده وزارت بهداشت بود که طرح مدارس بدون پوسیدگی دندان راه اندازی شد چرا که بیشترین هزینه خانواده ها صرف دندان می‌شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: سه هزار و ۲۰۰ یونیت و سه هزار و ۶۰۰ دندانپزشک وزارت بهداشت در نوبت بعدازظهر و شب در اختیار مردم، زنان باردار و شیرده و دانش آموزان به صورت رایگان خدمات می‌دهند.

وی با بیان اینکه به شدت باید به بهداشت روان توجه شود گفت: ایران مردمانی افسرده ای دارد که این افسردگی عامل بسیاری از ناهنجاری ها است به گونه ای که در ۴۸ ساعت گذشته از ۲ دانشگاه اخبار ناراحت کننده شنیده ام.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآوری کرد: رهبری معظم انقلاب بارها بر با نشاط کردن فضای جامعه، پرهیز از دلمردگی و افسردگی و ندادن سیگنال مایوس کننده به مردم تاکید کرده اند چرا که افسردگی مادر مریضی ها است.

وی بیان کرد: فعالان در وزارت بهداشت خدمتگزاران نظام سلامت هستند و فعالان در این وزارتخانه نباید دچار سیاست زدگی شوند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن