Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر دولت دوازدهم خبر خوش وزیر آموزش و پرورش برای جذب نیروهای حق‌التدریس

خبر خوش وزیر آموزش و پرورش برای جذب نیروهای حق‌التدریس

b_150_150_16777215_00_images_bathaei.jpgوزیر آموزش و پرورش گفت: پیش‌نویس آیین‌نامه جذب نیروهای حق‌التدریس آماده شده ‌و فکر می‌کنم به‌زودی نهایی شده و این آیین‌نامه با نظارت نمایندگان مجلس آماده ابلاغ خواهد شد.

به گزارش "همدان نیوز"، محمد بطحایی درباره جذب معلمان حق‌التدریسی گفت: براساس مصوبه مجلس، دولت موظف است تا آیین‌نامه جذب را سریع‌تر تحویل دهد. پیش‌نویس این آیین‌نامه آماده شده است و فکر می‌کنم به‌زودی نهایی شود که با نظارت دو نماینده مجلس آماده ابلاغ خواهد شد. پس از ابلاغ، همکارانی که در متن قانون به آن‌ها اشاره شده است یک دوره آموزشی را می‌گذرانند و با تبدیل وضعیت از آنها در آموزش و پرورش استفاده خواهد شد.

وی در ادامه یادآور شد: کلنگ بازسازی نخستین مدارسی که بر اثر سیل آسیب دیده‎اند امروز در استان گلستان به زمین زده شد. امیدوار هستیم که با کمک خیران بخش عمده مدارس تخریبی را تا مهرماه بازسازی کنیم.

بطحایی افزود: بر اثر سیل اخیر حدود یک‌هزار و 500 مدرسه دچار خسارت شد و از این تعداد 200 مدرسه باید تخریب و بازسازی شود. همچنین یک‌هزار و 300 مدرسه دیگر با تعمیر و مرمت آماده‌سازی خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: مدارس تخریبی که تعداد کلاس‌های آن کم است تا مهرماه تکمیل خواهد شد و مدارسی که تعداد کلاس‌های آن بیشتر است در طول سال تحصیلی آینده تکمیل خواهد شد که دانش‌آموزان این مدارس در شیفت‌های مدارس دیگر تحصیل خواهند کرد.

وی درباره بازسازی مدارس در استان گلستان ابراز کرد: بازسازی مدارس سیل‌زده در اولویت اول ما است. استان گلستان با توجه به اینکه نخستین استان درگیر سیل بود زمینه بازسازی مدارس فراهم است اما در استان‌های دیگر مانند لرستان آمایش جمعیت مشخص نیست و امکان طرح کوچ وجود دارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن