Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا آغاز عملیات سم‌پاشی درختان شهر همدان از فردا

آغاز عملیات سم‌پاشی درختان شهر همدان از فردا

ریاست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان از آغاز عملیات سم‌پاشی درختان سطح شهر همدان خبرداد و گفت: عملیات سمپاشی درختان شهر همدان با هدف حفاظت از درختان، دفع آفات نباتی و مبارزه با بیماری‌های گیاهی در معابر و بوستان‌های سطح شهر آغاز می‌شود.

به گزارش "همدان نیوز"، حسین خانجانی با بیان اینکه به منظور کنترل آفات، مبارزه با بیماری‌های گیاهی و حفظ و سلامت درختان هر ساله طرح سمپاشی درختان شهر همدان انجام می‌شود، افزود: امسال نیز همانند سال‌های گذشته به منظور حفاظت از درختان و مبارزه با آفات نباتی با بهره‌گیری از تجارب کارشناسان عملیات سمپاشی درختان شهر از ۲۲ خرداد ماه  آغاز می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این سازمان با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته سمپاشی توربولاینر و استفاده از نوارهای زرد رنگ در دور تنه درختان برای کنترل و ردیابی آفات در این راستا عملیات مدیریت آفات را انجام خواهد داد.

حسین خانجانی با اعلام اینکه سموم مورد استفاده مورد تأیید سازمان حفظ نباتات کشور بوده و حداقل آلودگی زیست‌ محیطی با بیشترین تأثیر و پایداری را دارد، افزود: عملیات سمپاشی در یک نوبت و از ساعت ۲۳ تا شش صبح از تاریخ ۲۲ خرداد ماه به مدت هفت روز انجام خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه رشد و نمو گیاهان تحت تاثیر عوامل محدودکننده مانند آفات قرار می‌گیرد و این آفات سبب آسیب و خشکیدگی گیاهان می‌شود، اظهار کرد: در این طرح از سمومی استفاده می‌شود که ضمن از بین بردن انواع آفات، کمترین خسارات را به محیط زیست وارد کنند چرا که سلامت شهروندان در اولویت برنامه کاری این سازمان قرار دارد.

ریاست سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری از شهروندان محترم خواست هنگام انجام عملیات سمپاشی، پنجره‌های مشرف به معابر را بسته نگه دارند و برای چند ساعت از حضور در محل‌های سمپاشی شده خودداری کنند.

 خانجانی در ادامه با اشاره به اهمیت فضای سبز شهری اضافه کرد: برنامه سمپاشی درختان طبق مسیرهای از قبل مشخص شده انجام خواهد گرفت و چنانچه شهروندان محترم درخواستی مبنی بر سمپاشی درختان حاشیه معابر داشته باشند می‌بایست مراتب را با سامانه ۱۳۷ به اطلاع همکاران در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری برسانند.

وی با قدردانی از همکاری شهروندان توصیه کرد: برای  جلوگیری از مسمومیت‌های احتمالی، مراقبت‌های لازم را اتخاذ کرده و از پارک کردن وسایل نقلیه به ویژه خودروهای حاوی مواد خوراکی در حاشیه خیابان‌ها هنگام عملیات سمپاشی خودداری کنند.

سمپاشی درختان علیه آفات نباتی صورت می‌گیرد  و کنترل  و دفع حشرات مزاحم  از قبیل (مگس، پشه‌ها و ...) که غالباً به دلیل گرم شدن هوا و آلودگی محیط زیست رشد جمعیتی فزاینده دارند در حوزه کاری این سازمان قرار ندارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن