Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا تعیین بودجه امسال شهرداری همدان به میزان 4 هزار میلیارد تومان

تعیین بودجه امسال شهرداری همدان به میزان 4 هزار میلیارد تومان

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان، گفت: بودجه چهار هزار و ۳۵۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومانی شهرداری برایسال ۱۴۰۳ مصوب شد.

به گزارش "همدان نیوز"، علی رضایی در سخنان پیش از دستور در صحن علنی شورا با اشاره به تحقق عملیات وعده صادق با رمز یا رسول‌الله (ص) و موشک باران رژیم صهیونیستی ضمن تبریک به امت حزب‌الله و مردم شهیدپرور، اظهار داشت: موج شادی مردم و به ویژه مردم مظلوم غزه به دنبال انجام این عملیات وصف ناپذیر بود.

وی عنوان کرد: با توجه به اعلام سپاه پاسداران این اقدام تنها بخشی از عملیات  تنبیهی و در پاسخ به حملات رژیم غاصب به اماکن دیپلماتیک کشورمان و حق دفاع مشروع براساس بند 51 منشور ملل متحد و راهبردی بوده است.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان، گفت: با وجود بکارگیری ظرفیت آمریکا، انگلیس، فرانسه و سپرهای چند لایه اسرائیل جنایتکار بیشتر موشک‌ها از این سپرها عبور کرده و به اهداف نظامی مورد نظر اصابت کردند.

رضایی تصریح کرد: شورای شهر، شهرداری و معاونت‌ها می‌توانند زمینه‌ساز اجرایی شدن بیانات رهبری پیشگام باشند که در بحث مدیریت شهری ظرفیت‌ خوبی در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، گردشگری و معماری و شهرسازی برای حضور مردم به منظور تحقق شعار سال( جهش تولید با مشارکت مردم ) وجود دارد.

وی با بیان اینکه شهرداری باید در بحث صیانت از عفاف و حجاب در محیط‌های عمومی، پارک‌ها و محیط اداری ورود کند، گفت: فرمانده نیروی انتظامی پس از تأکید مقام معظم رهبری در خصوص صیانت از هنجارهای اسلامی و ملی در بحث مقابله با بی‌حجابی و صیانت از عفاف و حجاب وارد میدان شده است.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان خواستار تقویت تعامل و هماهنگی شهرداری با نهادهای حاکمیتی شد و بیان کرد: لازمه دسترسی بیشتر مدیریت شهری به منابع و ظرفیت‌‌ها، هماهنگی، تعامل و همسویی بیشتر است و باید به ویژه در سال پایانی خدمت شورای شهر این تعامل تقویت و از اختلافات پرهیز شود.

رضایی گفت: در جلسه صحن 266 شورای اسلامی شهر همدان بودجه چهار هزار و 354 میلیارد و 900 میلیون تومانی شهرداری برای سال 1403 مصوب شد. به منظور تحقق این میزان بودجه انجام پروژه‌ها و اجرای برنامه‌ها نیاز به تعامل و هماهنگی بیشتر و دسترسی به منابع و امکانات است.

وی اعلام کرد: در بودجه چهار هزار و 354 میلیارد تومانی امسال شهرداری همدان، اعتبارات هزینه‌های عمومی به میزان یک هزار و 821 میلیارد تومان، اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای نیز دو هزار و 227 میلیارد و 800 میلیون تومان و اعتبارات تبصره پرداخت بدهی‌های قطعی شده سنواتی، 306 میلیارد و 100 میلیون تومان پیش‌بینی شده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن