Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا معطلی ۱۵ ماهه برای اخذ پروانه ساختمانی در همدان

معطلی ۱۵ ماهه برای اخذ پروانه ساختمانی در همدان

مسئول دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان همدان با انتقاد از طولانی شدن مدت زمان صدور پروانه ساختمانی گفت: این پروسه ۱۴ تا ۱۵ ماه به طول می انجامد و یک نقص تلقی می شود.

به گزارش "همدان نیوز"، هادی خورشیدی از طولانی شدن مدت زمان صدور پروانه ساختمانی انتقاد و اضافه کرد: صدور پروانه ساختمانی در همدان تقریبا ۱۴ تا ۱۵ ماه به طول می انجامد که این یک نقص تلقی می شود.

مسئول دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان همدان با عنوان اینکه هر ۱۰۰ متر مربعی که به ساخت مسکن منجر می شود پیرو آن برای یک و نیم میلیون نفر اشتغالزایی می شود، اضافه کرد: مسکن به تنهایی ۲۶۰ واحد صنعتی را اعم از صنعت، شیشه، چوب، پنجره، رنگ، گچ و مصالح ساختمانی و حامل های انرژی برق، آب و گاز همه را فعال می کند.

وی بابیان اینکه باید اطلاعات به روز باشد ضمن اینکه هرکسی در جهش اطلاعات تنبلی کند عقب می افتد، گفت: طولانی شدن روند دور مجوز پروانه ساختمانی باعث نارضایتی شده است.

خورشیدی با بیان اینکه سال ۹۹ حدود دو میلیون و ۶۰۰ هزار مترمربع پروانه ساختمانی در همدان صادر شد که پارسال به یک میلیون مترمربع رسید و ساخت آن ها امسال شروع خواهد شد، گفت: کاهش ۶۰ درصدی صدور پروانه ساختمانی در همدان اثرات خود را به زودی نشان خواهد داد.

خورشیدی افزود: فرایند پر پیچ‌وخم کنترل نقشه‌های ساختمانی و مانع‌تراشی در صدور نقشه پروانه موجب نارضایتی فعالان بخش خصوصی در حوزه خدمات عمرانی و فنی مهندسی شده که انتظار می‌رود با حذف مراحل اضافی و دست و پاگیر شرایط را برای فعالان حوزه عمرانی استان بهبود بخشیم./ بازار

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن