Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی هشت شهر و روستای همدان دارای گواهینامه ایمنی آب شدند

هشت شهر و روستای همدان دارای گواهینامه ایمنی آب شدند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب همدان از پایش مداوم سلامت آب شرب در این استان خبر داد و گفت: پنج شهر و سه روستا در استان همدان از گواهینامه برنامه ایمنی آب برخوردار شدند.

به گزارش "همدان نیوز"، فرهاد بختیاری فر افزود: شهرهای همدان، بهار، رزن و تویسرکان و روستاهای سنگستان در شهرستان همدان، خورونده در شهرستان رزن و ریواسیجان در شهرستان تویسرکان گواهینامه برنامه ایمنی آب را به دست آوردند.

وی بیان اینکه کسب گواهینامه برنامه ایمنی آب از وزارت بهداشت سندی برای تضمین کیفیت آب آشامیدنی است،تصریح کرد: طرح ملی مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب مطابق بر روش اجرایی توصیه شده سازمان جهانی بهداشت در حال حاضر به صورت ممیزی و با نظارت مدیران و کارشناسان مراکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب مختلف کشور اجرا می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان خاطر نشان کرد: مراکز پایش و کنترل کیفیت آب در سطح استان دارای گواهینامه ایزوISO/IEC۱۷۰۲۵ مبنی بر الزامات کلی برای احراز صلاحیت انجام آزمون ها و یا کالیبراسیون و نمونه برداری توسط آزمایشگاه و گواهینامه ایزو ISO۴۵۰۰۱ مبنی بر الزامات سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی هستند.

این مسوول گفت: در حال حاضر همه شهرهای استان همدان و ۸۲۷ روستای این استان از خدمات شرکت آب و فاضلاب بهره مند هستند و به شبکه یکپارچه و سراسری توزیع آب آشامیدنی این استان متصل شده اند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن