Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی خرید بیش از ۴۶۱ هزار خانوار همدانی با کالا برگ الکترونیک

خرید بیش از ۴۶۱ هزار خانوار همدانی با کالا برگ الکترونیک

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: تاکنون ۴۶۱ هزار و ۶۰۵ خانوار این استان از کالا برگ الکترونیک استفاده و با یارانه دریافتی خود در این طرح اقدام به خرید کالاهای اساسی کرده اند.

به گزارش "همدان نیوز"، یوسف شعبانی با بیان اینکه طرح کالابرگ الکترونیکی با استقبال خوبی مواجه شده است اظهار کرد: با تمهیدات صورت گرفته، سه هزار و ۵۵۸ پایانه فروشگاهی صنفی و ۱۷۰ فروشگاه‌های زنجیره ای در اجرای طرح کالا برگ الکترونیکی خدمت رسانی می کنند.

وی ادامه داد: تاکنون یک میلیون و ۲۰۷ هزار و ۷۷۹ تراکنش از فروشگاه های طرف قرارداد به ثبت رسیده است که این پوشش در استان همدان قابل توجه است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان با بیان اینکه آخرین مرحله طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی از شنبه ۱۸ فروردین آغاز می شود یادآور شد: طرح کالابرگ الکترونیک تاثیر مثبتی در تامین سبد معیشتی خانوار داشته و بدون تزریق نقدینگی کمک می‌کند تا مردم بتوانند از طریق کالابرگ الکترونیکی بخشی از مایحتاج ضروری خود را تامین کنند.

شعبانی افزود: مردم می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های مجهز شده به زیرساخت طرح کالابرگ الکترونیکی نسبت‌به خرید اقلام اساسی و بهره‌مندی از این حمایت تشویقی دولت اقدام کنند و اعتبار کالابرگ هرماه باید در همان ماه استفاده شود و قابل انتقال به ماه بعد نیست.

وی ادامه داد: در قالب کالا برگ الکترونیکی از ابتدای سال جاری یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال علاوه بر یارانه به خانوارهای دهک یک تا هفت به شرط خرید الکترونیکی اضافه شده که اگر ۵۰ درصد از مبلغ یارانه خود را خرید الکترونیکی داشته باشند مشمول استفاده از این کمک مضاعف هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان یادآور شد: دولت با اجرای طرح کالابرگ الکترونیک به دنبال ارتقای سلامت خانواده‌ها و کمک به دهک‌های پایین جامعه است و بر همین اساس طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک از ۱۷ بهمن آغاز شده است.

شعبانی گفت: طرح جدید کالابرگ الکترونیک با عنوان طرح فجرانه یک سبد ۱۱ قلمی برای تامین حداقل کالری، پروتئین، ریزمغذی ها و ویتامین‌های لازم برای هر فرد(منطبق با نظر انستیتو تغذیه ایران و وزارت بهداشت) با قیمت‌های مبنای سال ۱۴۰۱ انتخاب شده است و مابه‌التفاوت نرخ فعلی این محصولات با نرخ سال ۱۴۰۲ از محل یارانه جدید دولت تامین خواهد شد.

وی یادآور شد: دولت در این طرح، دهک‌های اول تا هفتم را تحت پوشش قرار داده و می‌خواهد دهک‌های کم‌درآمد از نظر تغذیه شامل پروتئین، ویتامین و ریزمغذی‌ها با مشکل مواجه نشوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان با اشاره به اینکه دولت به دنبال مهار تورم به خانوارهای یارانه‌بگیر که کالا خرید کنند یارانه تشویقی می‌دهد،تصریح کرد: در طرح فجرانه مبلغ تشویقی از یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال به ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال افزایش یافته است و دهک‌های درآمدی یک تا سوم که چهار میلیون ریال یارانه می گیرند، در طرح تشویقی به شرط خرید در طرح کالابرگ مبلغ ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال و دهک‌های چهار تا هفت به سه میلیون ریال یارانه دریافتی، به شرط خرید در طرح کالابرگ پنج میلیون و ۲۰۰ هزار ریال یارانه دریافت می‌کنند.

وی تاکید کرد: مردم در طرح کالابرگ می‌توانند از همه برندها خرید کنند، اگر فروشگاه‌ها مردم را مجبور به خرید برند خاصی کنند تخلف است و برخی فروشگاه‌های همدان دچار تخلف شدند که با آنها برخورد می‌شود.

شعبانی از مردم خواست از فروشگاه هایی که نرم افزار "شما" (مربوط به کالابرگ الکترونیکی) در آن نصب شده باشد خرید کنند و برای سهولت در خرید از حضور و خرید چند فروشگاه خودداری کنند تا مجبور به تحمل صف‌های طولانی و اتلاف وقت خود نباشند.

شعبانی از مردم خواست هر گونه تخلف در طرح کالابرگ الکترونیک را به اداره صنعت، معدن و تجارت یا اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان گزارش کنند و یا با سامانه ۰۲۱۶۳۶۹ تماس بگیرند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از جمعیت یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفری استان همدان از یارانه ها و کمک های معیشتی استفاده می‌کنند./ ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن