Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی بررسی مشکلات و دغدغه‌های ملایری‌ها در دیدار با وزیر جهاد کشاورزی

بررسی مشکلات و دغدغه‌های ملایری‌ها در دیدار با وزیر جهاد کشاورزی

ظهر امروز وزیر جهادکشاورزی به نمایندگی از هیأت دولت، در سفر به شهرستان ملایر با ۱۵ نفر از مردم این شهرستان که از قبل اعلام آمادگی کرده بودند، دیدار کرد.

به گزارش "همدان نیوز"، سید جواد ساداتی نژاد در این دیدار، مسائل، مشکلات و دغدغه‌های نمایندگان مردم ملایر در حوزه‌های کشاورزی، دهیاری‌ها، صنعت، بازرگانی، دامپروری و مرغداری‌ها، مشکلات فعالین اقتصادی و تولیدی را شنید و درخواست‌ها را یادداشت کرد.

رئیس اتاق بازرگانی ملایر به نمایندگی از فعالین این حوزه خواستار اتخاذ تمهیداتی در راه‌آهن ملایر برای سهولت نقل و انتقال سفارشات باری فعالین اقتصادی شد و گفت: فعالیت اقتصادی تمایل دارند که حجم بالایی از سفارشات باری خود را از طریق راه آهن ملایر منتقل کنند اما این راه آهن دچار فرسودگی است و نیاز به تعمیرات دارد.

حمید بهرامی به لزوم اعمال تخفیفات در بحث تعهدات ارزی اشاره کرد و گفت: در این شهرستان از ۶۰ کارخانه‌ کشمش فعال هستند و در این زمینه نیازمند احداث سردخانه در تاکستان‌ها برای نگهداری انگور و کشمش هستیم.

 وی همچنین خواستار تأمین اعتبارات لازم برای خریداری  تجهیزات همچون سبدهای استاندارد برای برداشت محصول از باغات انگور ملایر شد.

در ادامه مدیرعامل شرکت تعاونی پیمان گستر ملایر با ۱۸ سال سابقه فعالیت، به عدم ارائه جدول زمانبندی پیشرفت فیزیکی توسط شرکت شهرک‌های صنعتی در بحث منطقه شهرک گلخانه گنبد اشاره کرد و گفت: وجود معارضین در این منطقه یکی دیگر از مشکلات موجود است که انتظار داریم رفع شود.

 اکبر رحیمی با بیان اینکه عنوان شهر جهانی انگور ثبت شده اما هنوز از ظرفیت این ثبت جهانی استفاده نشده است، تصریح کرد: در این زمینه متخصصین و کارشناسان فراوانی هستند که می توانند اقدامات بسیار خوبی را رقم بزنند.

مدرسه سطح عالی ملایر مکان مستقلی ندارد

در ادامه حجت‌الاسلام احمد فارسی به عنوان نماینده حوزه‌های علمیه ملایر با اشاره به اینکه در سطح شهرستان هفت حوزه علمیه فعالیت دارند و شهرها و استان‌های همجوار مختلف در این حوزه‌ها به تحصیل مشغول شدند، افزود: درخت حوزه‌های علمیه در ملایر به ثمر نشسته و فارغ التحصیلان آن در سطح کشور مشغول به فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مدرسه سطح عالی ملایر مکان مستقلی ندارد و طلاب در مسجد جامع کلاس های خود را برگزار می کنند که آن هم محل رفت و آمد مردم است، افزود: نیازمند تأمین اعتبارات لازم برای بازسازی مسجد جامع هستیم.

فارسی با بیان اینکه اساتید با کمبود خانه‌های سازمانی مواجه هستند، افزود: ضروری است نسبت به تأمین بودجه‌های جاری و اعتبارات حوزه‌های علمیه مساعدت لازم صورت بگیرد.

۶۵ درصد مبل کشور در ملایر تولید می‌شود

نماینده هنرمندان در حوزه صنایع دستی و مبلمان منبت یکی دیگر از افرادی بود که در ملاقات عمومی با وزیر جهاد کشاورزی دغدغه‌ها و مشکلات این حوزه را مطرح کرد و گفت: در صنعت مبلمان ملایر ۲۵ هزار نفر مشغول به کار هستند و ۶۵ درصد مبل کشور در ملایر تولید می‌شود.

یدالله کریمی اختصاص تسهیلات ارزان قیمت در این زمینه رفع مشکل بیمه هنرمندان، اختصاص تبلیغات رایگان به مبلمان منبت ملایر در شبکه‌های سراسری و تأمین مواد اولیه در این زمینه را خواستار شد.

برند گردشگری غرب کشور نیازمند تأمین اعتبار

شهردار ملایر در ادامه با بیان اینکه مجموعه گردشگری مینی ولرد در حال حاضر ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا دو سال آینده به اتمام می‌رسد، افزود: این مجموعه تفریحی_ توریستی برند گردشگری در غرب کشور محسوب می‌شود و تقاضامندیم  برای اتمام این پروژه مهم گردشگری، ردیف بودجه‌های خاصی برای آن در نظر گرفته شود.

مجید فرجی در بحث مساکن مهر خواستار تخصیص بودجه خاص در این زمینه شد و افزود: نداشتن ماشین آتش‌نشانی نردبان دار، یکی از مشکلات اساسی شهر ملایر به شمار می‌آید که برای تهیه آن نیازمند تخصیص بودجه لازم هستیم.

گفتنی است؛ وزیر جهاد کشاورزی در این دیدار دستور لازم برای رفع مشکلات را صادر و موضوعاتی که به سایر وزارتخانه‌ها مربوط بود قول مساعد به انعکاس این موارد به وزار و مسئولان دولتی داد.

ساداتی نژاد بیان کرد: ملایر جنبه‌های تاریخی منحصر به فردی دارد. فرا شهرستانی بودن ملایر در حوزه‌های تاریخی و همچنین ایجاد مینی ورد نیز قابل تأمل است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن