Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی واریز 140 میلیارد تومان از مالیات به حساب شهرداری‌های استان همدان

واریز 140 میلیارد تومان از مالیات به حساب شهرداری‌های استان همدان

b_150_150_16777215_00_images_maliat9765.jpgبه مناسبت گرامیداشت هفته فرهنگ مالیاتی، مدیرکل امور مالیاتی استان به همراه معاونین، رئیس اداره حراست و جمعی دیگر از کارکنان این اداره کل با حضور در دفتر استاندار همدان با ایشان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی اداره کل امورمالیاتی استان همدان، در این دیدار سید سعید شاهرخی استاندار همدان نوع نگاه به مقوله مالیات، در دنیای اقتصاد امروز را مهم برشمرد و گفت: ما میبایست خیلی زودتر از اینها در راستای فرهنگ سازی مالیاتی و رفع مشکلات و موانع موجود اقدام می نمودیم.

وی خاطر نشان کرد: صرفا با اتکاء به نفت و درآمدهای نفتی نمی توان کشور را اداره کرد و به توسعه واقعی رساند.

شاهرخی افزود: مالیات موضوع جا افتاده ای در کشورهای پیشرفته است و ما هم باید به این تکلیف و آگاهی برسیم که بدانیم هر شهروندی می بایست سهم خود را از هزینه های کشور پرداخت کند.

وی با بیان اینکه اگر کشور نتواند توسعه پیدا کند تولید کننده نیز محکوم به شکست است، یادآور شد: در همه جای دنیا بخش عمده ای از خدمات در قبال دریافت مالیات است که لازم است با اصلاح برخی قوانین و مقررات مالیاتی، رغبت مردم را برای پرداخت مالیات افزایش داد و در این باره فرهنگ سازی کرد.

استاندار همدان در ادامه صحبت های خود موضوع فرار مالیاتی و ایجاد عدالت مالیاتی را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: بحث فرار مالیاتی بسیار مهم است و باید جلوی آن گرفته شود و نظارت جدی و قوانین سختگیرانه نیز باید برای آن اعمال کرد تا کسی جرأت فرار مالیاتی نداشته باشد چرا که به تبع جلوگیری از فرار مالیاتی امکان فرهنگ سازی مالیاتی محقق می شود.

شاهرخی در ادامه با اشاره به مدارا کردن هرچه بیشتر با مردم اظهار داشت: گاهی تنگناهایی وجود دارد و شما نیز به تبع اختیاراتی که دارید می توانید با در نظر قرارگرفتن شرایط، با مردم مدارای بیشتری داشته باشید و اگر بنا باشد خیلی خشک برخورد شود ممکن است منجر به نارضایتی، بیکاری و یا تعطیلی برخی واحدهای تولیدی شود که این امر با اهداف دولت در تعارض است، پس میبایست همگی کمک کنیم تا بتوانیم به یاری خدا به سمت توسعه حرکت کنیم.

استاندار همدان افزود: مردم میبایست با اطمینان مالیات بدهند و مطمئن باشند که این پول صرف رفاه خود آنها می شود.

ایشان همچنین تصریح کرد: ما خرسندیم که برآیند کلی عملکرد اداره کل امور مالیاتی استان قابل قبول و رضایت بخش است که هم توانسته اند درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده را وصول کردند و در عین حال رضایت عمومی را نیز به دست آوردند و در مقایسه با دیگر دستگاهها کمترین شکایت ها را نیز داشته باشند که این نشان دهنده رعایت حسن خلق همکاران در مجموعه امور مالیاتی است که باعث مدارا کردن با مردم و رعایت عدالت مالیاتی شده است و البته نباید به شرایط حاضر اکتفا کنیم و باید بیشتر تلاش کنیم تا وضعیت روز به روز بهتر شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان نیز طی سخنانی ضمن تبریک هفته مالیات، گزارش کوتاهی از اقدامات اداره کل امور مالیاتی استان همدان ارائه کرد و گفت: در سال گذشته 140 میلیارد تومان از محل درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده به حساب شهرداریها و دهیاریهای استان واریز شد که این امر میتواند تأثیر بسیار زیادی در عمران و آبادانی شهرها و روستاهای استان داشته باشد.

محمد دلشادی در ادامه در خصوص جلوگیری و مبارزه با فرار مالیاتی نیز افزود: یکی از موضوعات مهم بحث فرار مالیاتی است که سازمان امور مالیاتی کشور تمرکز زیادی روی این موضوع دارد و این اداره کل نیز به نوبه خود اقدامات مهمی در راستای جلوگیری از فرار مالیاتی انجام داده که این امر منجر به افزایش قابل ملاحظه ای در درآمدهای مالیاتی استان گردیده است.

وی افزود: با توجه به اینکه مبنای بررسی ها و رسیدگی های ما برای اخذ مالیات بر اساس اسناد، مدارک و دفاتر انجام میپذیرد، این امر منجر به وصول مالیات های واقعی و عادلانه می شود.

مدیر کل امور مالیاتی استان در پایان ضمن مهم خواندن بحث تکریم ارباب رجوع افزود: در خصوص تکریم ارباب رجوع و جلب رضایتمندی آنان نیز وضعیت خوبی داریم و با توجه به این موضوع که ما دستگاه خدمات رسان نیستیم، با هماهنگی و یکدلی موجود در بین کارکنان و همکاران خود توانستیم رضایت نسبی مودیان مالیاتی را کسب کنیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن