Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر انتظامی - حوادث آمار سوانح رانندگی درون شهری همدان در طرح اربعین حسینی؛ بدون فوتی و ۹۲ مجروح

آمار سوانح رانندگی درون شهری همدان در طرح اربعین حسینی؛ بدون فوتی و ۹۲ مجروح

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان گفت: ۹۲ نفر از آغاز اجرای طرح اربعین حسینی (۱۶ شهریور) تاکنون در سوانح رانندگی جاده های درون شهری این استان مصدوم و مجروح شدند و در این مدت تاکنون سوانح فوتی رخ نداده است.

به گزارش "همدان نیوز"، سرهنگ غلامعلی همایی اظهار داشت: عوامل پلیس راهور از آغاز طرح اربعین حسینی تاکنون برای ۳۶۰ سانحه خسارتی کروکی ترسیم کرده اند که بیش از ۵۰ درصد این کروکی برای افراد غیر بومی ترسیم شده است.

وی اضافه کرد: حدود ۶۰ درصد سوانح رانندگی درون شهری همدان در محور ۹ کیلومتری از میدان فرودگاه، بلوار فرودگاه، بلوار نجفی، بلوار ارتش، میدان صدا و سیما تا میدان کربلا مریانج رخ داده است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان بیان کرد: علت بالا بودن آمار تصادفات در این مسیر ۹ کیلومتری، تکمیل نبودن کمربندی همدان و افزایش ۶۵ درصدی تردد در مسیرهای ورودی و خروجی این استان است.

سرهنگ همایی تاکید کرد: بیش از ۹۰ درصد کنارگذر غربی همدان تکمیل شده و تنها ۱۰ درصد باقی مانده است که امید می رود نسبت به تکمیل میزان باقی مانده این طرح هر چه سریعتر اقدام شود.

وی گفت: همدان مسیر تردد سه استان غربی در شرایط معمولی است و در اربعین حسینی به علت نزدیکی مرز مهران برای تردد به سمت کربلا، اغلب زائران از مسیرهای استان همدان به سمت کرمانشاه و مرز مهران عزیمت می کنند بنابراین تکمیل کنارگذر غربی همدان به منظور کاهش بار ترافیکی معابر درون شهری و کاهش آمار سوانح ضروری است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان خاطرنشان کرد: موج برگشت زائران اربعین حسینی آغاز شده و طبق تجربیات ۷۰ درصد سوانح رانندگی در زمان برگشت به علت بی توجهی به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی و مکالمه با تلفن همراه رخ می دهد.

سرهنگ همایی اضافه کرد: پلیس راهور این استان با کمک گرفتن از عوامل انتظامی، یگان امداد و سایر نیروها تمام توان، نیرو و امکانات خود را برای ایمن سازی مسیرها، کاهش بار ترافیکی و روان سازی تردد بسیج کرده است.

وی ادامه داد: بیشتر سوانح رانندگی ناشی از خستگی و خواب آلودگی راننده است بنابراین به رانندگان توصیه می شود پس از هر ۲ ساعت رانندگی ۱۵ دقیقه استراحت کنند همچنین سه مولفه «مهارت در رانندگی، احتیاط و گذشت» در صورت رعایت نکردن حق تقدم توسط سایر خودروهای عبوری را برای پیشگیری از بروز سوانح رانندگی مد نظر قرار دهند.

سرهنگ همایی گفت: با توجه به تاثیر گرم بودن هوای داخل اتاق خودرو در خواب آلودگی راننده باید نسبت به روشن کردن کولر وسیله نقلیه یا پایین آوردن شیشه خودرو حتی به اندازه ۲ سانتیمتر اقدام شود./ ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن