Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر فرهنگی - هنری - مذهبی ارزیابی 25 هزار نوآموز همدانی در برنامه ملی سنجش

ارزیابی 25 هزار نوآموز همدانی در برنامه ملی سنجش

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان از ارزیابی بیش از 25 هزار نوآموز استان در برنامه ملی سنجش خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز"، رسول شیدایی در کارگروه اجرای برنامه ملی سنجش، در سالن آموزش و پرورش اظهار کرد: با عنایت به پایان برنامه ملی سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان که مختص متولدین نیمه دوم ۹۶ و نیمه اول ۹۷ بود، بیش از 25 هزار نوآموز در 26 مرکز جامع سنجش در سطح استان همدان مورد ارزیابی‌های اولیه بینایی، شنوایی، مراقبت سلامت (اعم از بهداشت دهان و دندان و شاخص های سلامت جسمی) و آمادگی تحصیلی قرار گرفتند.

وی در ادامه افزود: بیش از ۲ هزار نوآموز مراجعه کننده به مراکز جامع سنجش پس از انجام ارزیابی‌های اولیه، جهت تکمیل معاینات بالینی مورد ارزیابی‌های تخصصی بینایی، شنوایی، جسمی_حرکتی و هوش نیز قرار گرفته‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه نوآموزانی که در مهر ۱۴۰۳ قرار است وارد دوره آموزش ابتدایی شوند، حتما باید در این برنامه مورد ارزیابی قرار گیرند تصریح کرد: در غیر این‌صورت از ثبت نام آنها ممانعت به عمل خواهد آمد.

وی خاطرنشان کرد: برای پوشش ۱۰۰ درصدی نوآموزان در سطح استان ۲۶ مرکز در شهرستان‌ها و مناطق دایر شده که این مراکز تا ۲۰ خرداد ماه پذیرای نوآموزان بودند.

شیدایی در پايان تاکید کرد: به محض دریافت مجوزهای لازم از سوی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در خصوص اجرای برنامه ملی سنجش برای نوآموزان جامانده، این مهم اطلاع رسانی خواهد شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن