Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر فرهنگی - هنری - مذهبی برگزاری هشتمین جشنواره هنری «فانوس» در همدان

برگزاری هشتمین جشنواره هنری «فانوس» در همدان

مدیر امور هنری و سینمایی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از اعلام فراخوان مرحله استانی هشتمین جشنواره تولیدات هنری فانوس در همدان خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همدان، امین لطفی‌شهپر، اظهار داشت: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و بیان رشادت‌های ایثارگران به زبان هنر مرحله استانی هشتمین جشنواره تولیدات هنری فانوس در همدان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این جشنواره در موضوعات مختلفی برگزار می‌شود، افزود: نقش ولایت و رهبری در پیشبرد دفاع مقدس و آرمان‌ها و تداوم آن، نقش مردم در دفاع مقدس، نقش زنان در دفاع مقدس، شهدا و ایثارگران دفاع مقدس، رزمندگان، جانبازان، آزادگان و خانواده شهدا، رسالت تداوم و آرمان‌های دفاع مقدس، سنگر جهاد تبیین، فرهنگ، علم و هنر و جبهه، جنگ ترکیبی استکبار جهانی، مدافعان حرم و شهدای امنیت، سبک زندگی رزمندگان و شهدا، از شهید بودن تا شهید شدن، سفرهای راهیان نور و نسل امروز، تاثیر بازدید از مناطق یادمان‌های دفاع مقدس بر زائرین راهیان نور به ویژه نسل جوان از موضوعات جشنواره به شمار می‌رود‌.

مدیر امور هنری و سینمایی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همدان با اشاره به اینکه این جشنواره در 24 بخش هنری برگزار می‌شود، گفت: هنرهای نمایشی شامل تئاتر صحنه‌ای، خیابانی و نمایش‌نامه، هنرهای تجسمی شامل عکاسی، نقاشی و طراحی پوستر، فیلم شامل داستانی کوتاه، مستند کوتاه، انیمیشن و نماهنگ، موسیقی و سرود شامل موسیقی با کلام و بی‌کلام، سرود، رادیویی شامل نمایش رادیویی و پادکست، بخش ویژه دانش‌آموزی شامل تئاتر صحنه‌ای، سرود دانش‌آموزان، نقاشی و فیلم کوتاه 180 ثانیه‌ای از بخش‌های این جشنواره است.

لطفی‌شهپر به تشریح ضوابط ارسال آثار به جشنواره پرداخت و بیان کرد: آثار تولیدی باید مربوط به سال 1402 باشد و در بخش دانش‌آموزی تولید اثار هنری با امکانات و ارائه در حد توان دانش‌آموزان مورد تایید هیئت داوران است.

وی با بیان اینکه شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را تا 25 خردادماه سال جاری به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند، عنوان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره واقع در میدان قائم، مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس همدان، مدیریت هنری و امور سینمایی ارسال کرده و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت فرم فراخوان با شماره‌های 09184428224 و 09127116188 تماس بگیرند.

مدیر امور هنری و سینمایی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همدان با اعلام اینکه مرحله کشوری این جشنواره پاییز امسال در شهرکرد برگزار می‌شود، متذکر شد: استان همدان در دوره های قبل، به عنوان استان نمونه در برگزاری جشنواره به همراه تولید آثار با کیفیت دفاع مقدس مورد تقدیر قرار گرفته است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن