Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر فرهنگی - هنری - مذهبی برگزاری اعتکاف در ۱۰۰ مسجد همدان

برگزاری اعتکاف در ۱۰۰ مسجد همدان

مسوول ستاد مردمی اعتکاف در همدان از برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در ۱۰۰ مسجد استان خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود حدود ۱۵ هزار نفر در این مراسم معنوی شرکت کنند.

به گزارش "همدان نیوز"، مهدی صلواتیان از برگزاری مراسم اعتکاف ماه‌های رجب و شعبان و رمضان خبر داد و اظهار کرد: این مراسم معنوی در سراسر استان و در بخش‌ها و شهرها و روستاهای مختلف پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به پیش‌بینی حضور ۱۰ تا ۱۵ هزار نفر در اعتکاف امسال عنوان کرد: برای هر فرد شرکت‌کننده ۲۵۰ هزار تومان دریافت می‌شود هرچند خیرین نیز پای کار خواهند بود.

مسوول ستاد مردمی اعتکاف در همدان با بیان اینکه اعتکاف دانش‌آموزی را نیز امسال خواهیم  داشت تصریح کرد: بر این اساس آموزش و پرورش اعلام کرده دانش‌آموزانی که در مراسم اعتکاف حضور داشته باشند با گواهی اعتکاف غیبت آنها موجه خواهد بود و در تلاشیم کارمندان نیز با حل مشکل مرخصی در اعتکاف حضور یابند.

وی به برنامه‌های مراسم معنوی اعتکاف اشاره کرد و گفت: شرکت‌کنندگان در قالب حلقه‌های صالحین می‌توانند در برنامه‌ پاسخ به شبهات، جهاد تبیین، همگام با انقلاب، دستاوردهای کشورهای اسلامی، مهدویت، حق و حقوق زنان، ازدیاد جمعیت و تاریخ اسلام‌ شرکت کنند.

صلواتی عنوان کرد: اسامی سخنرانان برجسته را در اختیار شهرستان‌ها قرار داده‌ایم تا از آنها در طول اعتکاف بهره‌مند شوند و بسته فرهنگی نیز برای آنها در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه ویژه برنامه میلاد حضرت علی(ع)، وفات حضرت زینب(س) و اعمال ام داوود را خواهیم داشت افزود: شبی با علما، عصری با شهدا و عصر وداع را نیز در برنامه‌های اعتکاف داریم.

مسوول ستاد مردمی اعتکاف در همدان یادآور شد: ستادهای مردمی در مساجد مختلف روستاها، بخش‌ها و شهرها خدمات دهی می‌کنند و خیرین نیز کمک خواهند کرد.

وی با بیان اینکه در شهرستان همدان ۱۲ تا ۱۵ مسجد برای برپایی مراسم معنوی اعتکاف در نظر گرفته شده است خاطرنشان کرد: در سطح استان بیش از ۱۰۰ مسجد در نظر گرفته شده است./ فارس

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن