Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر فرهنگی - هنری - مذهبی حضور بیش از 32 هزار همدانی در پیاده روی اربعین

حضور بیش از 32 هزار همدانی در پیاده روی اربعین

استاندار همدان گفت: امسال ۳۲ هزار و۳۲۴ زائر همدانی در پیاده روی اربعین ثبت نام کردند.

به گزارش "همدان نیوز"، علیرضا قاسمی فرزاد شامگاه گذشته در ستاداربعین استان، اظهار داشت: امسال 96 موکب در مسیر کربلا مستقر است بنابراین کمیته تعزیرات نظارت خود را بر قیمت مواد غذایی قابل عرضه در مجتمع های بین راهی جدی تر و بیشتر کند.

قاسمی فرزاد ضمن قدردانی از اعضای ستاد، فرمانداران، شهرداران و ستاد مردمی اربعین حسینی گفت: خدمات آبرسانی به مجتمع های بین راهی خدمات آبرسانی در دستور کار قرار گیرد و در مقابل این مجتمع ها خدمات شایسته ای به زائران اربعین ارائه دهند.

وی افزود: کمیته بهداشت و درمان پیش بینی های لازم در مواجهه با بیماری‌ها را داشته باشند و  کنترل و نظارت بر بهداشت در موکب ها، کیفیت ارائه خدمات در موکب ها و سلامت مواد غذایی و آب مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه تانکرهای ثابت توزیع آب مهیا و تعبیه شود عنوان کرد: امکان خدمات سرویس‌های بهداشتی سیار در طول مسیر و محور ونیز در مجتمع‌های شهرک‌های صنعتی فراهم شود و ارائه خدمات به سالخوردگان مد نظر قرار گیرد و نیز  خدمات آبرسانی برای افرادی که استطاعت ندارد ملاحظه شوند.

وی تاکید کرد: صدا و سیما مرکز همدان با مستند سازی این رویداد عظیم و پخش مستقیم این آیین در ترویج فرهنگ اربعین کمک شایانی می کند.

وی از جایگاه های سوخت خواست تا با زائرانی که کارت سوخت آنها جا مانده همکاری های لازم در سوختگیری را داشته باشند و بیان کرد: در استان همدان مشکل کمبود سوخت وجود ندارد و  حتما توجه ویژه شود که هیچ جایگاهی بی سوخت نماند.

استاندار همدان همچنین در خصوص برگزاری راهپیمایی جاماندگان اربعین، گفت: چگونگی این مراسم در جلسه ای با حضور نماینده ولی فقیه در استان و کارشناسان مربوطه مصوب می شود و با تشکیل جلسه ای ابعاد امنیتی بررسی و اقدامات لازم اتخاذ می شود.

قاسمی فرزاد با بیان اینکه استان همدان مسیر عبور زائران بیش از 15 استان است گفت: سربازان گمنام امام زمان(ع) در کنار سایر دستگاه‌ها با پیش بینی حضور جریان‌های مخرب شرایط را تحت کنترل داشته باشند.

وی همچنین عنوان کرد: برنامه ریزی های لازم در شهرستان های مسیر تردد زوار اربعین با هماهنگی فرمانداران و شهرداران برای استقبال باشکوه و مناسب از زوار انجام شود.

وی با شاره به اینکه استکبار جهانی، عمال و ایادی آن قصد دارند مانع این راهپیمایی عظیم شوند در حالی که هر ساله بر اوج و عظمت آن افزوده می شود خاطرنشان کرد: استکبار جهانی قادر به کنترل تجمعاتی  کمتر از اربعین نیست اما راهپیمایی اربعین با امدادهای لایزال الهی و لطف امام حسین(ع) بدون دخالت دولت ها و با حرکات خود جوش مردم هر سال با شکوهتر از سال قبل برگزار می‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن