Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی پزشکی قانونی همدان مجوز سقط 65 جنین را صادر کرد

پزشکی قانونی همدان مجوز سقط 65 جنین را صادر کرد

b_150_150_16777215_00_images_janin123.jpgمدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت: صدور مجوز سقط درمانی در چهار ماهه نخست امسال در همدان، 6 درصد افزایش داشته است.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان همدان، دکتر علی‌احسان صالح با بیان اینکه 65 مجوز سقط درمانی در مدت یاد شده صادر شده است، افزود: این درحالیست که این تعداد در مدت مشابه سال قبل 61مورد بوده است.

وی اظهار کرد: متقاضیان دریافت مجوز با توصیه پزشک بیمار به پزشکی قانونی برای سقط درمانی مراجعه می‌کنند که پزشکی قانونی نیز پس از بررسی مدارک مجوزهای لازم را صادر می‌کند.

وی اضافه کرد: مجوز سقط‌ درمانی زمانی برای مادر صادر می‌شود که در صورت ادامه بارداری برای مادر خطر جانی وجود دارد و یا ناهنجاری‌های جنینی شامل عقب‌افتاده و ناقص‌الخلقه بودن جنین با تأیید سه پزشک متخصص مشخص شود.

صالح تأکید کرد: تمام ناهنجاری‌های جنینی موجب صدور مجوز سقط درمانی نمی‌شود و تنها برای ناهنجاری‌هایی که موجب حرج مادر باشد و این موضوع مورد تأیید سه پزشک متخصص و معتمد باشد، صادر می‌شود.

وی گفت: درخواست دریافت مجوز سقط درمانی بدون نیاز به دستور مقام قضایی بررسی می‌شود و علت این امر را می‌توان اهمیت زمان در رسیدگی به پرونده‌های سقط جنین بیان کرد.

مدیرکل پزشکی همدان با بیان اینکه سن جنین باید کمتر از چهار ماه پس از لقاح باشد، افزود: چنانچه سن جنین از 19 هفته بیشتر باشد و یا بر اساس سونوگرافی، بیش از چهار ماه از زمان لقاح گذشته باشد، به هیچ وجه برای فرد متقاضی، مجوز سقط صادر نمی‌شود.

وی عنوان کرد: مادران متقاضی سقط درمانی بلافاصله پس از مراجعه به پزشکی قانونی به کارشناس مربوط ارجاع و مدارک او مورد بررسی قرار می‌گیرد، اگر سن بارداری این فرد بیش از 19 هفته باشد که قبل از تشکیل پرونده به فرد پاسخ منفی داده می‌شود و برای وی پرونده تشکیل نمی‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن