Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی
در هفته سلامت؛

۳۶ هزار همدانی تحت پوشش رایگان بیمه سلامت قرار گرفتند

سرپرست بیمه سلامت استان همدان گفت: ۳۶ هزار نفر از همشهریان سه دهک پایین درآمدی فاقد بیمه درمانی در مدت یک هفته  زیر پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.

کیفیت هوای همدان ۴۸۰ است/ در وضعیت خطرناک قرار داریم

مسئول کنترل آلودگی هوا در دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه هوای همدان ناسالم است گفت: شاخص کیفیت هوا ۴۸۰ را نشان می‌دهد که بسیار خطرناک است.

غبار رقیق استان همدان را فرا گرفته است

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: در پی افزایش سرعت وزش باد در روز گذشته گرد و خاک و غبار رقیق، بیشتر نقاط این استان را فرا گرفته است.

افزایش قیمت دارو در همدان صحت ندارد

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: از ابتدای سال تاکنون هیچ گونه افزایش قیمتی در زمینه دارو نداشتیم.

پرداخت ۱۹ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به بهبودیافتگان از اعتیاد در همدان

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان از پرداخت ۱۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی به بهبودیافتگان از اعتیاد این استان خبر داد.

پیام دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات به مناسبت روز جهانی مخابرات۲۰۲۲

بشریت و فناوری در آستانه یک دگرگونی قرار دارند. در طول همه گیری ویروس کرونا، جهان شاهد آن بوده که از فناوری های دیجیتالی چه کارهایی برآمده؛ و تا چه اندازه، از قدرت دگرگون سازی در آینده ما، برخوردارند. فناوری‌های نوظهور دیجیتالی در زمینه‌هایی نظیر نسل پنجم ارتباطات سیار، اینترنت اشیا، هوش مصنوعی و رایانش ابری، مرزهای کنونی را گسترده تر می سازند.

دستگاه پایش کیفیت هوا استان همدان به ۷ عدد ‌رسید

معاون محیط انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان با بیان اینکه به تازگی یک دستگاه پایش هوا در شهرستان تویسرکان نصب و راه‌اندازی شده است، گفت: یک دستگاه دیگر نیز به زودی در شهرستان رزن نصب می‌شود.

کمبود پرستار در بیمارستان‌های همدان

رئیس نظام پرستاری استان همدان گفت: در بیمارستان‌های استان مشکل کمبود پرستار داریم و درخواست جذب نیرو دادیم‌.

هشدار پلیس به جاماندگان یارانه جدید

رییس پلیس فتای تهران بزرگ نسبت به احتمال کلاهبرداری و سودجویی از جاماندگان یارانه‌های جدید واریز شده، هشدار داد.

همدان بیش از 600 ماما دارد

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با تاکید بر تشویق مادران به فرزندآوری، گفت: موضوع تک فرزندی سیاستی شکست خورده در جهان است که همه کشورها از آن عبور کرده اند هر چند توجه دیر هنگام به این موضوع در کشور ما موجب بروز مشکل و بحران پیری جمعیت شده است.

نزاع 17 هزار همدانی را روانه پزشکی قانونی کرد

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت: ۱۷ هزار و ۴۵۰ نفر سال گذشته به علت نزاع در این استان به پزشکی قانونی مراجعه و نظریه کارشناسی دریافت کردند.

کمترین میزان رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مدارس است

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان گفت: رعایت پروتکل فاصله گذاری فیزیکی در اماکن عمومی روند کاهشی داشته و طی بازرسی های صورت گرفته در یک هفته گذشته، مشخص شد که تنها در ۵۷ درصد اماکن این مولفه رعایت شده است.

کیفیت هوای ۵ شهر همدان ناسالم است

معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: در حال حاضر کیفیت هوای شهرستان‌های همدان، اسدآباد و کبودراهنگ برای گروه‌های حساس ناسالم است.