Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی

خرید تضمینی گندم در همدان از مرز ۴۱۰ هزار تن گذشت

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان همدان گفت: خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان تا ۲۹ شهریور به ۴۱۰ هزار و ۵۲۵ تن رسید که نسبت به سال گذشته تاکنون ۲۹ درصد افزایش داشته است.

مسکن موتور محرک اقتصاد

مسکن یکی از مطمئن‌ترین سرمایه گذاری ها برای حفظ ارزش پول و از مهمترین عوامل برای به حرکت در آوردن موتور اقتصاد است.

فرودگاه همدان با ماهی یک‌میلیارد تومان هزینه نگهداری تعطیل است

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه فرودگاه همدان با ۸۵ پرسنل حقوق‌بگیر و ماهانه یک میلیارد تومان هزینه نگهداری تعطیل است گفت: با این شرایط امکان اجرای پروژه‌های توسعه‌ای با همکاری کارآفرینان و بخش خصوصی نیست که مسئولان امر باید فکری کنند.

کاهش ۱۰ تا ۲۰ درصدی قیمت انواع میوه و صیفی

رئیس اتحادیه بارفروشان از کاهش قیمت میوه و صیفی در بازار خبر داد و گفت: امسال تولیدات نسبت به سال گذشته ۱.۵ برابر بیشتر شده است.

عملکرد شرکت‌های بیمه در استان همدان زیر ذره‌بین قرار گرفت

معاون اقتصادی استاندار همدان گفت: بیش از ۲۱ شرکت بیمه در استان همدان با عناوین مختلف در حال فعالیت هستند که به منظور افزایش رضایتمندی مردم و ارائه خدمات بهتر برای این شرکت ها تا پایان سال کارنامه عملکرد و ارزیابی در نظر گرفته شده است.

مقاوم سازی ۱۰۹ هزار واحد مسکونی روستایی در استان همدان

معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همدان گفت: تاکنون با همکاری بانک‌های عامل و اعتبارات تخصیص یافته ، ۱۰۹ هزار واحد مسکن روستایی این استان معادل ۶۶ درصد بهسازی و مقاوم‌سازی شده است.

دو برابر نیاز استان همدان گندم خریداری شده است

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی همدان از خرید ۴۰۹ هزار تن گندم تضمینی در استان همدان طی امسال خبر داد و گفت:‌ خرید تضمینی گندم در همدان نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد رشد داشته و توانسته‌ایم تاکنون دو برابر نیاز استان خرید داشته باشیم.

افزایش رغبت همدانی‌ها به مصرف حبوبات

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به افزایش قیمت حبوبات در ماه شهریور به علت گپ بین برداشت و میزان ذخیره سال گذشته که مورد استفاده قرار می‌گیرد، اظهار کرد: هم چنین تغییرات قیمت مواد پروتئینی باعث شده مردم به مصرف حبوبات رغبت بیشتری داشته باشند.

آب شرب شهر همدان آلودگی ندارد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با تأکید بر اینکه آب شرب شهر همدان کاملاً استاندارد است و هیچ‌گونه آلودگی ندارد، اعلام کرد: در حال حاضر مشکلی در بحث آب ارسالی از تالوار هم وجود ندارد و طبق روال قبلی کار انتقال انجام می‌شود.

کشاورزان همدانی برای نصب کنتور هوشمند تسهیلات دریافت می‌کنند

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان گفت: تسهیلات با کارمزد کم به کشاورزان این استان برای نصب کنتور هوشمند بر روی چاه‌های کشاورزی پرداخت می شود.

محکومیت ۳ میلیاردی متخلفان بازار لوازم‌التحریر همدان

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان از تشکیل ۱۰۶ پرونده تخلف با محکومیت مالی بیش از سه میلیارد ریال طی اجرای طرح ویژه نظارت بر بازار لوازم‌التحریر استان خبر داد.

افتتاح بیمارستان «اکباتان» همزمان با حضور رئیس‌جمهور در کنگره شهدای همدان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان اعلام کرد: بیمارستان فوق‌تخصصی کودکان «اکباتان» همدان همزمان با حضور رئیس جمهور در کنگره ۸۰۰۰ شهید استان افتتاح خواهد شد.

همدان صاحب ایرلاین اختصاصی می‌شود

معاون عمرانی استاندار همدان گفت: همدان به دنبال راه‌اندازی ایرلاین اختصاصی است که امیدواریم با اختصاص وام خرید هواپیما و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی این موضوع به زودی محقق شود.