Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر علمی

هوای مطلوب همدان در تمام روزهای فروردین

بر اساس اعلام معاون محیط‌زیست انسانی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان، طی فروردین‌ماه امسال همدانی‌ها ۲۶ روز هوای پاک و پنج روز هوای سالم تنفس کردند.

آسمان همدان تا اواسط هفته بارانی است

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان گفت: از فردا تا اواخر روز سه‌شنبه شاهد فعالیت سامانه بارشی در نقاط‌ مختلف استان خواهیم بود.

همدان پایان هفته خنک می‌شود

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: دماهای روزانه از روز چهارشنبه تا پایان هفته بین چهار تا ۶ درجه خنک تر خواهد شد به طوری که صبح جمعه دماهای کمینه در برخی از نقاط استان به صفر درجه سانتیگراد خواهد رسید.

آب همدان بیماری‌های پوستی ایجاد نمی‌کند

یک متخصص بیماری‌های پوست و مو دانشگاه علوم پزشکی همدان، گفت: آب و هوای سرد و خشک همدان خطر ابتلا به بیماری‌های پوستی مانند اگزما را افزایش می‌دهد.

پیش بینی رگبار خفیف و بارش‌های پراکنده در استان همدان

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: افزایش ابر، رگبار خفیف و بارش‌های پراکنده باران به ویژه در مناطق شرقی و جنوبی برای فردا چهارشنبه پیش بینی می شود.

پیش‌بینی افزایش دمای صبحگاهی و طی روز در همدان

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان همدان اعلام کرد: امروز نسبت به روز قبل از برودت هوا کاسته شده است و تا اواخر هفته افزایش دمای صبحگاهی و طی روز پیش‌بینی می‌شود.

وزش باد نسبتا شدید از بعدازظهر امروز در همدان

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان همدان از وزش باد نسبتا شدید و افزایش ابر از بعدازظهر امروز در استان خبر داد.

دپوی ۳ ماهه سرم در کشور / رایزنی تسهیل تامین داروهای بیماران خاص

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: در سال ۱۴۰۲، جهت تامین بهتر داروهای بیماران خاص، ضمن افزایش حمایت‌ها در جهت داخلی سازی تولید این محصولات، رایزنی‌های گسترده‌ای با شرکت‌های بین‌المللی دارویی به منظور تسهیل تامین داروهای بیماران خاص انجام شد.

مه شدید همراه با بارش برف در گردنه‌ها و محورهای کوهستانی همدان

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان از بارش برف و باران در محورهای استان خبر داد و گفت: در حال حاضر در محورهای کوهستانی و گردنه‌های استان همدان مه‌آلودگی شدید با بارش برف وجود دارد.

احتمال انتقال آبله مرغان از بیمارِ بدون علائم

رئیس گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه دوران نهفتگی آبله مرغان ۱۰ تا ۲۱ روز است، گفت: در این مدت ممکن است بیمار مبتلا به آبله مرغان هیچ علائمی نداشته باشد، اما ویروس را به دیگران منتقل کند.

مصرف بیش از حد قلیان توسط زنان/ خطر نازایی در کمین است

فوق‌تخصص بیماری‌های ریوی با بیان اینکه در حال حاضر متأسفانه شاهد مصرف بیش از حد قلیان در بانوان هستیم، مطرح کرد: این موضوع در زنان احتمال نازایی، سقط‌جنین، تولد نوزادان نارس و کم‌وزن را افزایش خواهد داد.

آغاز آزمون‌های شبه‌نهایی دبیرستانی‌ها ازپس‌فردا/ این آزمون تأثیری در نمرات امتحانات‌ نهایی ندارد

آزمون‌های «شبه‌نهایی» دانش‌آموزان متوسطه دوم به منظور کنترل استرس‌ و آشنایی آنها با سوالات نهایی، در ۲ درس عمومی و ۲ درس تخصصی، از دوشنبه ۲۷ فروردین آغاز و تا ۲ اردیبهشت ادامه دارد.

دمای هوای همدان به ۱۰ درجه زیر صفر رسید

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: دمای هوای شهر همدان در ۲۴ ساعت گذشته به منفی ۱۰ درجه سانتیگراد رسید.