Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی بررسی وضعیت ۱۱۲ هزار نفر از افراد نزدیک به مبتلایان با کرونا در همدان

بررسی وضعیت ۱۱۲ هزار نفر از افراد نزدیک به مبتلایان با کرونا در همدان

b_150_150_16777215_00_images_karami20.jpg

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی ابن‌سینا همدان گفت: وضعیت ۱۱۲ هزار نفر از افراد نزدیک به ۲۷ هزار بیمار مبتلا به کرونا در استان همدان در ایام اخیر بررسی شد.

به گزارش خبرنگار "همدان‌نیوز"، منوچهر کرمی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استان همدان از جمله استان‌هایی است که مردم از سطح سواد بالایی در خصوص کرونا برخوردار هستند، اظهار کرد: نیاز ما این است که مردم بدانند مراکز ۱۶ ساعته خدمات‌رسانی می‌کنند و دیگر مراکز نیز فعال هستند و رسیدگی به بیماران دیگر در سایه کرونا قرار نگرفته است.
وی با بیان اینکه واکسن آنفولانزا برای گروه‌های حساس از جمله زنان باردار در نظر گرفته شده است، یادآور شد: کودکان نیز برای دریافت واکسن در اولویت هستند.
کرمی در خصوص بررسی ۱۱۲ هزار نفر از افراد نزدیک به ۲۷ هزار فرد مبتلا به کرونا در استان همدان، یادآور شد: تیم‌های حمایت، مراقبتی، نظارتی و مراقبت در منزل در قالب طرح شهید سلیمانی در استان تشکیل شدند.
وی ادامه داد: ۲۵ مرکز ۱۶ ساعته در این ایام تجهیز شدند و آمادگی کامل برای خدمات‌رسانی به مردم داشتند.
کرمی با بیان اینکه تمام پایگاه‌های سلامت، سلامت روان را در غربالگری افراد انجام می‌دهند، یادآور شد: روانشناسان بالینی در این مراکز به افراد مشاوره‌ را ارائه می‌دهند.
وی افزود: محتوای آموزشی سلامت روان در استان همدان به صورت عمومی منتشر شد و همدان در این زمینه تنها استان کشور بود.
کرمی با بیان اینکه طرح‌های تکمیلی برای ایجاد اطلس جلوگیری از اقدام به خودکشی در این زمینه در حال بررسی است، یادآور شد: برنامه غربالگری اولیه بهداشت روان به صورت تلفنی در استان همدان به عنوان اولین استان انجام شد.
کرمی با اشاره به اینکه رویکرد کنونی ما این است که مردم باید بلافاصله پس از برخورد با فرد بیمار، خودمراقبتی را انجام دهند و به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کنند، یادآور شد: مردم اطمینان داشته باشند که اگر سریع به مراکز مراجعه کنند از ابتلای شدید جلوگیری می‌شود و به تبع آن آمار مرگ و میر نیز کاهش پیدا می‌کند که این رویکرد در قابل طرح شهید سلیمانی با طور جدی پیگیری شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه تلاش ما این است که با ارائه مشاوره سوگ به افرادی که نزدیکان خود را به علت ابتلا به کرونا از دست داده‌اند، از شدت آلام و مشکلات روانی بکاهیم، اظهار کرد: به طور قطع شاهد شیوع بیماری‌های روحی و روانی به دنبال شیوع کرونا خواهیم بود که در تلاش هستیم آثار سوء آن را با اقدامات آموزشی کاهش دهیم و در این زمینه طرح‌های پژوهشی در استان همدان در حال بررسی است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن