Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی آمادگی همدان برای مواجهه با کرونای جهش‌یافته

آمادگی همدان برای مواجهه با کرونای جهش‌یافته

b_150_150_16777215_00_images_Korona611.jpg

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا از در نظر گرفتن تدابیر لازم برای مواجهه با ویروس تغییر شکل یافته کرونا خبر داد.

به گزارش "همدان‌نیوز"، دکتر منوچهر کرمی اظهار کرد: با توجه به ضرورت آمادگی کامل برای پاسخ به ویروس تغییریافته کرونا با توجه به گزارش سازمان جهانی بهداشت مبنی بر مشاهده جدید ویروس در انگلیس و سایر کشورها و گزارش مشاهده یک مورد در ایران، آمادگی بیش از پیش در استان همدان صورت گرفته است.
وی افزود: با وجود مشاهده روند کاهش و روند کاهش جدی موارد بستری و مرگ در استان فعالیت برای شناسایی موارد بیماری در مراکز سرپایی به شکل بیماران خفیف یا فاقد علامت با هدف قطع زنجیره انتقال تداوم دارد.
معاون بهداشتی دانشگاه افزود: اگرچه شاهد کاهش روند بیماری هستیم اما با توجه به اینکه ویروس به طور معمول همزمان با چرخش در طول زمان دچار تغییرات می شود این وضعیت ممکن است منجر به ایجاد نوع جدید بیماری شود.
وی ادامه داد: با وجود شرایط خوب کنونی استان انتظار می‌رود مردم رعایت اقدامات پیشگیرانه یعنی حفظ فاصله اجتماعی، شستشوی مکرر دست‌ها و اجتناب از دورهمی را در دستور کار قرار دهند.
دکتر کرمی اضافه کرد: اقدامات لازم در کشور برای شناسایی موارد احتمالی گردش ویروس در حال انجام است به طوریکه در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تدابیر لازم برای مواجهه با ویروس در نظر گرفته شده است.
وی با تاكيد بر اينكه طرح شهيد سليماني براي قطع زنجيره كرونا در حال انجام است گفت: به منظور شناسايي بيماران مبتلا به كرونا در مراحل اوليه و پيشگيري از ابتلاي اطرافيان بيمار به اين ويروس، از خانواده هاي بيماران كرونايي در مراكز بهداشتي رپيد تست گرفته مي شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن